دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید پرچم‌داران کارآفرینی باشند

دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید پرچم‌داران کارآفرینی باشند
تبریز- استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به اهمیت پژوهش و کارآفرینی و لزوم عملیاتی شدن آن در سطح دانشگاه‌های استان، گفت: دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی باید پرچم‌داران پژوهش و کارآفرینی باشند و بعد از فارغ‌التحصیلی به دنبال کار اجرائی نباشند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مجید خدابخش روز چهارشنبه در در دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با افزود: تعداد زیاد دانشگاه‌ها با عناوین مختلف در سطح استان و کشور یکی از معضلات اصلی است که باید در راستای حل آن بکوشیم.


وی با اشاره به اینکه آموزش‌های ما در هیچ دانشگاهی به صورت کاربردی نیست، ادامه داد: باید فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بتوانند بعد از ورود به عرصه جامعه کارآفرین و خلاق باشند و برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند.
خدابخش خاطرنشان کرد: باید با تاسیس شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد و نوآوری و استفاده از جوانان مومن و متعهد زمینه‌های تبدیل علم به ثروت را در کشور مهیا سازیم.
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان ‌شرقی نیز در این دیدار گفت: با همکاری پارک علم و فناوری استان در صدد افزایش مراکز کارآفرینی دانشگاه هستیم.
بخشعلی معصومی افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود و برنامه‌ریزی انجام گرفته به سمت تاسیس مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان حرکت می‌کنیم تا بتوانیم آینده علمی و پژوهشی دانشگاه را تضمین کنیم.
6120/518

افزودن نظر