50 روستای اردستان به اینترنت دسترسی دارند

کاشان- رئیس اداره مخابرات اردستان از برخورداری 50 روستای این شهرستان از اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، حمیدرضا ترکیان روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران اردستان گفت: امکان دسترسی روستائیان دارای تلفن ثابت سیمی به اینترنت پرسرعت با اجرای طرح توسعه ای دی اس ال (ADSL) در منطقه فراهم و سال گذشته 10 طرح توسعه ای در این زمینه اجرا شد.


وی با اشاره به پوشش 100 درصدی تلفن ثابت سیمی افزود: سرویس هوشمند سازی تلفن واحدهای مسکونی نیز در شهرستان اجرا شده و 30 هزار مشترک تلفن ثابت امکان استفاده از اینترنت ای دی اس ال را دارند.
رئیس اداره مخابرات اردستان بیان کرد: سال 1396 در بحث تلفن همراه نیز تعداد هفت طرح توسعه ای اجرا و در مجموع 19 طرح مورد بهره برداری قرار گرفت.
او اضافه کرد: چهار طرح همراه اول در شهرهای اردستان و زواره، 2 طرح در روستاهای زفزقند و آستانه در بخش مرکزی و یک طرح در نیروگاه سیکل ترکیبی بخش زواره اجرا شده است.
ترکیان گفت: زمینه استفاده از نسل 3، 4 و 4.5 اینترنت همراه در اردستان فراهم و با اجرای فیبر نوری مهاباد، این شهر نیز از نسل 4 برخوردار شد.
وی عنوان کرد: افزون بر 59 هزار مشترک تلفن همراه اول در شهرستان اردستان وجود دارد و تمام مسیر جاده ترانزیت تحت پوشش نسل 3 پایدار است.
رئیس اداره مخابرات اردستان ضریب نفوذ تلفن همراه اول را 100 درصد و تلفن ثابت را 54 درصد اعلام کرد و گفت: همه روستاهای بالای 20 خانوار این شهرستان از سرویس تلفن همراه و ثابت برخوردار و مسئله روستای اشینه بخش مرکزی نیز برطرف شد.
او بیان کرد: سامانه های 2000، 20117، 2020 و سامانه 9990 شرکت مخابرات به صورت رایگان در خدمت مردم هستند.
اردستان با جمعیت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123

افزودن نظر