اساسنامه صندوق نیازمند بازنگری است/ حضور معلمان درهیئت امنا حاشیه امن برای سرمایه فرهنگیان می‌شود؟

کارشناس آموزش و پرورش گفت: مشکلات صندوق ذخیره ناشی از ضعف در اساسنامه و ساز و کار مدیریتی است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

اساسنامه صندوق نیازمند بازنگری است/ حضور معلمان درهیئت امنا حاشیه امن برای سرمایه فرهنگیان می شود؟حجت الله بنیادی کارشناس آموزش و پرورش و منابع انسانی در گفت و گو با حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان و برگزاری انتخابات برای اعضای هیئت امنا عنوان کرد: گزارشی در کمیسیون آموزش مجلس درباره تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره اعلام شد که در آن آمده است تعدادی از قرارداد های شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان که به سرانجام موضوع قرارداد ختم نشده است، تبدیل به تهاتر با زمین معارض دار، پروژه های سنگین نیمه تمام، سهام نامرغوب شرکت ها و ... شده و بازگشت سرمایه آن در هاله ای از ابهام است.
وی ادامه داد: همین بند از گزارش نشان می دهد صندوق ذخیره فرهنگیان به دلیل ضعف در اساسنامه و ساز و کار مدیریت و نظارت به شکل های مختلف و در سالیان متمادی از بدو تأسیس مورد چپاول و غارت قرار گرفته است.
بنیادی تصریح کرد: تنها وجه اشتراک خرید این شرکت های نامتناسب و ناهمگون در زمینه های مختلف، زیان ده بودن؛ ورشکستگی، اشکال در مالکیت است.
کارشناس آموزش و پرورش و منابع انسانی گفت: افراد پشت پرده این رویداد ها و بهره برداران اصلی این صندوق با انتخاباتی تشریفاتی و وارد کردن معلمان به این مجموعه سعی بر استمرار این چپاول، دست اندازی و سرپوش نهادن بر آن با دفاعیه ای با عنوان حضور نمایندگان معلم در صندوق را دارند.

خرید شرکت های تو در تو در کوتاه مدت نبوده است

بنیادی تصریح کرد: از سوی دیگر خرید این شرکت های تو در تو و ورشکسته، زمین های معارض دارد و قطعاً نمی تواند در یک دوره کوتاه رخ داده باشد. اگر راه های این تخلفات و برباد دادن سرمایه معلمان صدیق و مخلص با اصلاح اساسنامه و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی بسته نشود، تنها نتیجه عضویت معلمان در صندوق فراهم کردن شرایط بهتر و امن تری برای استمرار چنین رویه ای است.
وی گفت: تنها دلیل چنین رویدادی ضعف در اساسنامه این صندوق است که بهتر بود وزیر ابتدا نسبت به بازنگری و تصویب آن اقدام می کرد.
کارشناس آموزش و پرورش و منابع انسانی یادآورشد: باید از نمایندگانی که برگزاری انتخابات را برای عضویت معلمان با شرایط موجود اساسنامه ای صندوق تأیید کردند، سؤال شود که در اساسنامه، فرآیند های مدیریت، نحوه انتخاب اعضای هیئت امناء، هیئت مدیره صندوق و شرکت های وابسته چه تغییری رخ داده است؟، آیا انتخاب دو معلم بدون تخصص و تجربه و با انتخاباتی تشریفاتی می تواند مانع از به هدر رفتن سرمایه معلمان در خرید زمین های معارض دار و شرکت های ورشکسته و... شود؟!.
انتهای پیام/

افزودن نظر