سخنگوی وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

بروز مشکلات زنجیره‌ای با بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به بیمارستان‌ها/کاهش میزان مواد مضر در مواد غذایی

بروز مشکلات زنجیره‌ای با بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به بیمارستان‌ها/کاهش میزان مواد مضر در مواد غذایی
حریرچی از بروز مشکلات زنجیره‌ای در حوزه سلامت با بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به بیمارستان‌ها خبر داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، بدهی سازمان های بیمه گر به بیمارستان ها سبب بروز مشکلات زنجیره ای در حوزه سلامت/ نصب چراغ راهنمای تغذیه بر روی محصولات مواد غذاییایرج حریر چی سخنگوی وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: با توجه به مصوبات مجلس شورای اسلامی و قانون بودجه سال 96 که منطبق با سیاست های کلی سلامت و بهداشت است، توصیه اکید ی بر حمایت بیمه ای از داروهای مختلف شده است.

وی بیان کرد: در برهه ای از زمان در سراسر کشور قطره آهن و ویتامین D به مقدار کافی حتی در خانه های بهداشت وجود نداشت که نتیجه آن کم خونی و حتی پوکی استخوان گریبانگیر زنان و به خصوص دختران در آینده می شد.

ضرورت نصب چراغ راهنمای تغذیه بر مواد غذایی

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ساخت تخت های بیمارستانی ایمن جدید هزینه هایش کمتر از بازسازی و یا مقاوم سازی بیمارستان های کشور و به ویژه در کلان شهرهاست، به طوریکه 24 هزار تخت به مجموع تخت های بیمارستانی اضافه شده است.

حریر چی با اشاره به اینکه بدهی سازمان های بیمه گر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را در آینده دچار مشکل می کند، اظهار کرد: بدهی سازمان های بیمه گر به بیمارستان ها باعث تاخیر در پرداخت کارانه کارکنان حوزه بهداشت و درمان کشور می شود و بیمارستان ها نیز نمی توانند طلب شرکت های پخش دارویی و یا تجهیزات پزشکی را بدهند و این مسئله باعث ایجاد یک زنجیره مشکلات و مسائل در حوزه سلامت می شود.

حریرچی یادآور شد: چراغ راهنمای تغذیه و برچسب اصالت کالا بر روی محصولات خارجی لزوما باید نصب شود و خوشبختانه امروزه با کمک سازمان های زیر بط میزان مواد مضر مانند نمک و شکر در مواد غذایی کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

افزودن نظر