میرزاده در جمع خبرنگاران:

شخصیت علمی آیت‌الله به دلیل مسئولیت‌های سیاسی پنهان مانده است

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه مردم ایران یک قهرمان ملی را از دست داده‌اند،‌گفت: آیت‌الله هاشمی یک دانشمند بزرگ بود ولی شخصیت علمی وی به خاطر مسئولیت‌های کلان پنهان مانده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: پس از تشییع تاریخی امام راحل، تشییع آیت الله هاشمی دومین تشییع بی سابقه تاریخ ایران بوده است که مردم نشان دادند از قهرمان ملی خود قدردانی می کنند.

وی افزود: دلیل حضور بی شمار مردم در مراسم تشییع آیت الله هاشمی این بود که وی در تمام صحنه ها یار امام و مقام معظم رهبری بود و در تمام مقاطع مربوط به تثبیت انقلاب نقش اساسی داشت.

وی با بیان اینکه اثر انگشت مدیریت سلیمانی هاشمی در بحران های کشور دیده می شود، عنوان کرد: بسیاری از امور تاثیرگذار در زمان سردار سازندگی انجام شده است. به طوری که اقتصاد ایرانی با سرپنجه تدبیر هاشمی بازسازی شد.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: باید بگوییم ملت ایران یک قهرمان ملی را از دست داد.

میرزاده عنوان کرد: مردم ایران در مراسم تشییع آیت الله هاشمی با حضور میلیونی خود نشان دادند کسی که اخلاص داشته و مردمی باشد مورد تقدیر مردم قرار می گیرد.

وی در رابطه با عملکرد صدا و سیما در چند روز گذشته گفت: عملکرد صدا و سیما خوب بود ولی بهتر این بود که با افرادی که 37 سال با هاشمی بودند بیشتر صحبت می کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هاشمی یک دانشمند بزرگ و قرآن شناس بود، گفت: به دلیل مسئولیت سیاسی و مدیریت کلان، چهره برجسته علمی آیت الله هاشمی تنها مانده در حالی که وی بیش از صد تآلیف دارد و در توجه او به علم همین بس که در زمان فرماندهی جنگ و در زمان آزادی خرمشهر دانشگاه آزاد را با اذن امام خمینی تاسیس کرد و مقام معظم رهبری نیز در هیأت موسس نخست دانشگاه آزاد حضور داشتند.

میرزاده گفت: آیت الله هاشمی همیشه این دغدغه را داشتند که دانشگاه آزاد سبب پیشرفت جوانان شود و حاصل این کار بزرگ این بود که 50 درصد فارغ التحصیلان کشور از دانشگاه آزاد است و این فارغ التحصیلان تاثیر شگرفی در توسعه اقتصادی و فرهنگی ایران داشته اند.

انتهای پیام/

افزودن نظر