پرداخت 600 میلیارد بودجه بخش تعمیرات و تجهیزات در هفته آینده/آغاز سالی بدون کسری بودجه با نهایی شدن پرداخت بدهی دانشگاهها


به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به پرداخت 600 میلیارد تومان بودجه بخش تعمیرات و تجهیزات در هفته آینده گفت: درصورت نهایی شدن پرداخت بدهی دانشگاهها به پیمانکاران، آنها سالی بدون کسری بودجه را آغاز می کنند.به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در نشست معاونان اداری مالی دانشگاهها،پژوهشگاهها و پارک های علم و فناوری گفت: 600 میلیارد تومانی که دولت برای پرداخت بودجه در بخش تعمیرات و تجهیزات در نظر گرفته، در هفته آینده پرداخت می شود.
وی افزود: از طرف دولت مبلغ یک هزار و300 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی های دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به پیمانکاران در نظر گرفته شده که از این مبلغ 400 میلیارد تومان به پرداخت بدهی به پیمانکاران عمومی و 300 میلیارد تومان به پرداخت بدهی به شهرداری ها، 100 میلیارد تومان به پرداخت بدهی بابت طرح های 50 درصد خیّرین آموزش عالی و مابقی نیز به پرداخت پیمانکاران عمرانی اختصاص دارد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تشریح فرآیند عملیاتی شدن پرداخت بدهی از اوراق اسناد خزانه اسلامی گفت: تعدادی از دانشگاههای کشور مبلغ یک هزار و 300 میلیارد تومان برای دریافت این اوراق سند وثیقه گذاشته اند و لازم است از اقدام این دانشگاهها برای حل مشکل مجموعه آموزش عالی قدردانی کنیم.
وی تاکید کرد: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی با مشورت کارشناسان حقوقی خود و بخش های اداری مالی اسناد بدهی های خودرا در زمینه بدهی به پیمانکاران و شهرداری ها آماده کنند و در این زمینه حتماً از نظرات کارشناسی اداره کل برنامه، بودجه و تشکیلات و اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم استفاده کنند.
امید در زمینه بدهی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به شهرداری ها گفت: این بدهی ها مربوط به ده سال اخیر است و تا پایان برنامه سوم توسعه کشور، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از پرداخت هزینه به شهرداری ها معاف بودند.
وی گفت: با نهایی شدن و تایید بدهی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، اوراق اسناد خزانه اسلامی به نام شهرداری اعلام شده توسط هر دانشگاه صادر می شود که سر رسید آن 5 ساله است و در این مدت نیز سالانه 15 درصد سود به آن اختصاص می یابد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: در صورت نهایی شدن پرداخت بدهی های دانشگاهها به پیمانکاران از طریق اوراق، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سال آینده را بدون کسری بودجه و بدهی انباشته آغاز خواهند کرد و عملکرد بهتری در انجام ماموریت های خود ارائه خواهند داد.
انتهای پیام/

افزودن نظر