توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1334487
خدایی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کنکور سراسری در ۱۴ کشور خارجی برگزار می‌شود

رئیس سازمان سنجش درباره جزئیات برگزاری کنکور سراسری در کشور‌های خارجی با توجه به شیوع کرونا و محدودیت‌های تردد، توضیحاتی داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت برگزاری کنکور سراسری در کشور های خارجی با توجه به شیوع کرونا و محدودیت های تردد اظهار کرد: کنکور را کشور هایی همچون ترکیه، چین برگزار کرده اند و دو کشور ژاپن و کره هم برنامه برگزاری کنکور را دارند.

رئیس سازمان سنجش گفت: کنکور سراسری در ۱۴ کشور خارجی در موعد مقرر برگزار می شود و تفاوتی در برگزاری این آزمون در داخل و خارج از کشور وجود ندارد.

خدایی افزود: این کنکور ها معمولا در مدارس ایرانیِ خارج از کشور برگزار می شود. مسئله این است که خیلی زود وارد فرآیند اجرایی کنکور شدیم در چند وقت گذشته مرز ها و خطوط هوایی بسته بود و مسافرتی انجام نمی شد.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: بحت برگزاری در این کشور ها باید به گونه ای باشد که بتوانیم سوالات را ارسال کنیم. با این وجود برآورد ما این است که تا زمان برگزاری کنکور سراسری، مشکلی در این کشور ها وجود نداشته باشد اما این کشور ها تاکنون محدودیتی را به سازمان اعلام نکرده اند.

او تصریح کرد: اسامی کشور هایی که کنکور سراسری ۹۹ در آن ها برگزار می شود، پیش تر اعلام شده است تا این افراد برنامه ریزی لازم را برای حضور در یکی از این کشور ها یا در داخل کشور داشته باشند.

خدایی درباره دلیل کم شدن حوزه های امتحانی کنکور سراسری ۹۹ در خارج از کشور گفت: علت کم شدن حوزه های امتحانی کنکور در خارج از کشور، بحث های اجرایی است. برای مثال در بعضی از کشور ها مثل انگلیس و کانادا اصلاً امکان پذیر نبود که کنکور برگزار شود و حفاظت سوالات آزمون سازمان سنجش خدشه دار می شد. همچنین گرفتن ویزا برای نمایندگان سازمان سخت است و بالا رفتن هزینه ها نیز یکی دیگر از دلایل بود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1334487{/gallery}

افزودن نظر