توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1333708
استاد پژوهشگاه زلزله ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

احتمال وقوع زلزله بزرگتر در گسل فیروزکوه ضعیف است

زارع گفت: احتمال وقوع زمین لرزه‌هایی با شدت بیشتر در گسل فیروزکوه بسیار ضعیف است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، زارع استاد پژوهشگاه زلزله ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وقوع زلزله های اخیر استان تهران، اظهار کرد: بر اثر وقوع زلزله در ساعت پنج و نیم بامداد امروز به قدرت ۳.۶ ریشتر که پس لرزه هایی بین ۲ تا ۳ ریشتر با کانون فیروزکوه گزارش شده است. با بررسی مدل های طراحی، زلزله ۴ ریشتری ساعت۱۲ ظهر امروز بیست ودوم تیر یک زلزله اصلی محسوب می شود.

او ادامه داد: با بررسی زلزله های رخ داده امروز ما نباید تصور کنیم که دیگر زلزله ای نمی آید و پرونده زلزله را ببندیم بلکه یک احتمال ضعیف وجود دارد که زمین لرزه ای بزرگ تر در گسل فیروزکوه رخ دهد.

زارع گفت: زلزله امروز استان تهران مربوط به زون گسل فیرورکوه است و با بررسی مدارک ده سال گذشته گسل فیروزکوه به این نتبجه رسیدیم که به طور دوره ای زلزله هایی با قدرت بین ۳ تا ۵ ریشتر در این گسل رخ داده و هیچ کدام از زلزله ها به زمین لرزه ای به بزرگی ۶ یا ۷ ریشتر ختم نشده است.

او افرود: گسل فیروزکوه در انتها با گسل مشا تلاقی دارد و مرکز وقوع این زمین لرزه در ۱۰۰ کیلومتری از تهران بوده است. اگر زمین لرزه ای با قدرت بیشتری در این منطقه رخ دهد شهر های سمنان، گرمسار، قائم شهر، شیرگاه، دماوند و فیروزکوه در معرض خطر قرار می گیرند. وقوع زلزله ۷ ریشتری در این منطقه می تواند به ساختمان های بلند در شهر تهران آسیب وارد کند.


بیشتربخوانید


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1333708{/gallery}

افزودن نظر