همکاری‌های علمی با موسسه تبادلات دانشگاهی آلمان بررسی شد

فرصت جدید همکاری‌های علمی دانشگاهی با موسسه تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) در نشستی مجازی با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل بررسی شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نشست مجازی ملاقات با مقامات و نمایندگان موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)، به ریاست و با حضور حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل و هول شورستر، مدیر برنامه های بورس موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) از طریق Skype برگزار شد.
در این جلسه که تعدادی از نمایندگان مؤسسه DAAD، وزارت امور خارجه فدرال آلمان، مسئول بخش فرهنگی سفارت آلمان در تهران و مدیر مرکز اطلاع رسانی DAAD در تهران نیز حضور داشتند، متن یادداشت تفاهم همکاری های دانشگاهی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان، مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت و پیشنهاداتی در مورد پیش نویس یادداشت تفاهم، از طرف نمایندگان مؤسسه DAAD و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح شد.
در پی ارائه پیشنهادات، مؤسسه DAAD با تاکید بر اینکه همکاری در حوزه آموزش عالی با جمهوری اسلامی ایران، جزو اولویت های برتر جمهوری فدرال آلمان و وزارت آموزش و تحقیقات آن کشور است، آمادگی خود را برای تنظیم و ارسال پیشنهاداتی در مورد متن یادداشت تفاهم در اوایل هفته آینده به این مرکز و نیز تصمیم قطعی دبیر کل آن مؤسسه را برای امضای یادداشت تفاهم اعلام کرد.
در این نشست، همچنین آمادگی و تمایل DAAD در معرفی برنامه های جاری آن مؤسسه بویژه در مورد نحوه همکاری های آکادمیک و مشارکت دانشگاه ها در این برنامه ها در شرایط رویارویی جهان با کرونا و چالش های مرتبط آن، اعلام شد.

افزودن نظر