توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1325086
معاون کل وزارت بهداشت مطرح کرد؛

ابتلای نزدیک به ۱۶ هزار نفر از کادر درمان بیمارستان‌های دولتی به کرونا

حریرچی با ابراز نگرانی از ابتلا کادر درمان گفت: شمار مبتلایان کادر درمان به کرونا در بیمارستان‌های دولتی به ۱۶هزار نفر نزدیک شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، احتمال بازگشت محدودیت ها / ماسک مهمترین عامل پیشگیری

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت علت افزایش آمار مبتلایان و جان باختگان کرونایی را رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی برشمرد.

مهمترین علل افزایش متبلایان، تعطیلات عید فطر و جشن های عروسی و مراسم های ترحیم

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد، از مهمترین علل افزایش متبلایان را تعطیلات عید فطر، جشن های عروسی و مراسم های ترحیم برشمرد و روند افزایشی را خطرناک دانست و افزود: شمار بستری ها به حدی رسیده است که با کمبود تخت و تشدید فشار ها به کادر درمانی مواجه هستیم.

اعمال محدودیت های استانی

او با اشاره به دو رقمی بودن آمار مبتلایان در هفته قبل، افزود: همکاری مردم باعث شد تا کرونا را کنترل کنیم، اما از دو هفته اخیر متاسفانه آمار ها سه رقمی شده است.

حریرچی درباره پیشی گرفتن شمار بستری ها از شمار مرخصی هشدار داد و از مردم به ویژه جوانان درخواست کرد دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون کل وزارت بهداشت درباره روند ابتلای کادر درمانی به کرونا ابراز نگرانی و اعلام کرد شمار مبتلایان کادر درمانی در بیمارستان های دولتی به ۱۶ هزار نفر نزدیک شده است.

او بازگشت برخی محدودیت ها را ضروری دانست و گفت: در برخی استان ها از جمله آذربایجان غربی برخی مکان ها از جمله سینما ها دوباره بسته شدند.

ماسک زدن مهمترین عامل پیشگیری

حریرچی، مهمترین راه کار پیشگیری از ابتلا به کرونا را همان ماسک زدن دانست و از مردم خواست در خانه بمانند، مگر برای کار های ضروری و معیشتی از خانه خارج شوند.


بیشتربخوانید


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1325086{/gallery}

افزودن نظر