ظرفیت دوره‌های کاردانی نظام جدید سال ۹۹ اعلام شد / ثبت‌نام بیش از ۸ هزار نفر تاکنون

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تعداد رشته‌ها و ظرفیت دوره‌های با آزمون و بدون آزمون کاردانی نظام جدید گفت: از آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام دوره‌ها تاکنون ۸۷۷۶ نفر ثبت‌نام کردند.

ظرفیت دوره‌های کاردانی نظام جدید سال ۹۹ اعلام شد / ثبت‌نام بیش از ۸ هزار نفر تاکنون
فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو بیان کرد: مهلت ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ از یازدهم خردادماه آغاز شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org در این دوره ها ثبت نام کنند.
زرین آمیزی با بیان اینکه این مهلت تا روز یکشنبه ۱۸ خردادماه ادامه دارد، گفت: تا صبح امروز سه شنبه ۱۳ خردادماه ۸۷۷۶ داوطلب جدید برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کردند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته هستند می توانند در آزمون مذکور ثبت نام کنند.
به گفته وی، پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.
زرین آمیزی اظهار داشت: ظرفیت دوره های بدون آزمون کاردانی در ۲۷۲۶ رشته حدود ۱۰۰ هزار و ۹۵۶ نفر و ظرفیت دوره های با آزمون کاردانی در ۳۷۴۳ رشته حدود ۱۵۱ هزار و ۵۲۹ نفر است.

افزودن نظر