توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1307435

تولید نانوپوششی ضدویروس برای استفاده در تلفن‌های همراه

یک شرکت خارجی نانوپوششی حاوی آلیاژ اکسید مس تولید کرده که دارای خواص ضدویروس است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ، براساس مطالعات، ریزقطرات ناشی از عطسه و سرفه ی افراد مبتلا به کووید۱۹ ممکن است تا فاصله دو متری پخش شده و روی سطوح و اشیا بماند. مقاومت این ویروس برای زنده ماندن بر روی سطوح خارجی، بسیار شبیه به ویروس سارس است.

پژوهشگران بیان می کنند که ویروس کرونا بر روی سطوح شیشه ای و در دمای اتاق، بین ۹۶ تا ۱۲۰ ساعت (۴ تا ۵ روز) و بر روی سطوح پلاستیکی صیقلی تا ۷۲ ساعت (سه روز) ممکن است زنده بماند. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانید، افراد در طول شبانه روز و به طور متوسط ۷۶ بار تلفن همراه خود و ۳۶۸ بار سر و صورت خود را لمس می کنند.


بیشتر بخوانید: تولید ضدعفونی کننده های حاوی نانوذرات نقره با ماندگاری بالا


نتایج پژوهش انجام شده در مرکز علوم سلامت دانشگاه تنسی ایالات متحده در زمینه بیماری کرونا، نشان می دهد که در دمای طبیعی اتاق، ویروس کرونا می تواند بر روی سطوحی نظیر صفحه نمایش تلفن همراه تا ۹۶ ساعت (۴ روز) زنده بماند.

به تازکی یک شرکت خارجی نانوپوششی حاوی آلیاژ اکسید مس تولید کرده که دارای خواص ضدویروس است. آزمایش ها نشان داده است که این نانوپوشش قادر به از بین بردن ویروس کرونا است.

نانومواد مختلفی وجود دارند که دارای خواص ضدباکتری و ضدویروس هستند؛ یکی از این موادی که توسط شرکت نانوویو (Nanoveu) تولید شده نوعی پوشش موسوم به Nanoshield است که می توان از آن برای سطح نمایشگر های لمسی در تلفن ها و تبلت ها استفاده کرد.

تولید نانوپوششی با خواص ضدویروس، برای استفاده در تلفن های همراه

توسعه روکش های ضدویروس مانع از تجمع ویروس و باکتری در سطح شده و به عنوان یک افزودنی عالی در صنعت الکترونیک محسوب می شود. شرکت نانوویو پوشش ضدویروسی با استفاده از نانوذرات مس تولید کرده است که می تواند به صورت غیرتهاجمی از کاربر محافظت کند. مدت هاست که خواص ضدویروسی عالی مس شناخته شده است و از دهه ۱۹۰۰، از مس برای محافظت در برابر میکرو ب ها استفاده می شود.

در سطوح نمایشگر ها باید از ذرات بسیار کوچک مس استفاده کرد؛ از این رو، محققان نانوذرات مس را برای این کار تولید کردند. نانوذرات مس به دلیل مساحت سطحی بالاتر نسبت به مس توده ای، فعالیت بیشتری داشته و عملکرد ضدمیکروبی بالاتری نیز دارند. مس، خواه به صورت توده ای خواه نانوساختار، تمایل به کدر شدن دارد و این در ادوات همراه که رطوبت و گرمای ناشی از تابش وجود دارد، بیشتر خواهد بود.

برای حل این مشکل، شرکت نانوویو از راهبرد آلیاژ کردن مس استفاده کرده است، این شرکت سطوح پلیمری ساخته که نانوذرات آلیاژی اکسید مس درون آن پخش شده است. زمانی که این نانوذرات با اکسیژن هوا واکنش می دهند، خاصیت ضدویروس پدیدار می شود. این واکنش منجر به تولید گونه های رادیکالی از اکسیژن شده که می تواند روی ساختار ویروس اثر مخربی داشته باشد.

این نانوپوشش در حال حاضر توسط چندین آزمایشگاه در کشور های مختلف نظیر آمریکا و سنگاپور در حال آزمایش است تا اثربخشی آن روی ویروس کرونا مشخص شود. آزمایش ها در ژاپن نشان داده بود که این پوشش می تواند ۹۹٫۹۹ از ویروس های کرونا را از بین ببرد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1307435{/gallery}

افزودن نظر