توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1307250
مدیر کل روابط بین الملل دانشگاه تهران:

کرونا باعث قطع روابط بین‌المللی دانشگاه تهران نشد

اسکندری گفت: محدودیت‌هایی که با شیوع کرونا در جهان حاکم شده است باعث قطع روابط بین‌المللی دانشگاه تهران نشد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مشابه بودن اقدامات آموزشی دانشگاه تهران با سایر دانشگاه های جهان در روز های کروناییعبدالمجید اسکندری مدیر کل روابط بین الملل دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر ویروس کرونا بر روابط علمی دانشگاه های ایران در حوزه بین الملل بیان کرد: ویروس کرونا بحثی بود که در تمام نقاط جهان اتفاق افتاد و دانشگاه تهران در این خصوص واکنش خوبی نشان داد.

او افزود: رئیس دانشگاه تهران به منظور جلوگیری از قطع ارتباطات علمی بین دانشگاه های ایران با دانشگاه های خارج، نامه ای به ۴۰۰ دانشگاه در سراسر دنیا ارسال کرد. محتوای نامه ارسال شده اقدامات دانشگاه تهران هنگام بروز ویروس کرونا بود و وقتی پاسخ این نامه را دریافت کردیم به این نتیجه دست یافتیم که دانشگاه های خارجی هم به دنبال شیوع کرونا فعالیت هایی مشابه دانشگاه ما انجام داده اند.

اسکندری تاکید کرد: دانشجویان خارجی دانشگاه تهران با ساده ترین روش به کشور خود بازگشتند و پروسه ویزا که زمان بر هست به سرعت انجام شد.

او ادامه داد: بخشی از ارتباطات بین الملل دانشگاه های ایران با خارج به صورت فیزیکی یا حضوری و بخشی دیگر مجازی است. از آنجایی که به علت شیوع ویروس کرونا رفت و آمد افراد به خصوص از راه هوایی ممنوع شده بود، جلسات دانشگاه تهران با دانشگاه های خارجی به صورت وبینار برگزار شد. هرچند جلسات مجازی کیفیت جلسات حضوری و چهره به چهره را ندارند، اما در هر صورت ارتباطات علمی بین دانشگاه های جهان متوقف نشد و از طریق امکانات مجازی این روابط تداوم پیدا کرد.

مدیر کل روابط بین الملل دانشگاه تهران با اشاره به حمایت دانشگاه تهران از دانشجویان این دانشگاه در روز های کرونایی، اظهار کرد: دانشگاه تهران به صورت مداوم با دانشجویان از طریق صفحات مجازی در ارتباط بود و شرایط ویزای آن ها را مدیریت می کرد.

مشابه بودن اقدامات آموزشی دانشگاه تهران با سایر دانشگاه های جهان در روز های کرونایی

مدیر کل روابط بین الملل دانشگاه تهران با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر میزان رشد یا توقف مقالات علمی، اظهار کرد: میزان رشد یا توقف مقالات علمی بستگی به کشور های مختلف دارد، برای مثال برخی از آن ها بسیار منفعل برخورد کردند و با اعلام اینکه در این شرایط آمادگی لازم برای کار های تحقیقاتی را نداریم خود را کنار کشیدند. اما بعضی دیگر از این فرصت به دست آمده بهترین استفاده را کردند، یعنی در زمان کاهش حضور فیزیکی با ماندن در منزل فرصت را برای نوشتن مقالات تحقیقی غنیمت شمردند.

اسکندری با بیان اینکه برخی نهاد ها و سازمان ها به علت بروز ویروس کرونا تعطیل هستند، تاکید کرد: تعطیل بودن نهاد ها و سازمان ها باعث شد تا محققان نتوانند مقالات و مطالب خود را ارسال کنند. برای مثال اساتید نمی توانستند مکاتبه و ارتباطی با دانشگاه موجود در کشور ونیز داشته باشند، اما برخی ارتباطات از طریق مجازی به راحتی فراهم شد.

او درباره فرصت ایجاد شده مجازی برای گسترش زبان آموزی گفت: کلاس های مجازی باعث شد تا افراد بتوانند تکالیف خود را به راحتی انجام دهند و تخصصی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری هم برای طرح تحققیاتی مرتبط با ویروس کرونا فعالیت خوبی داشتند که برخی از فعالیت های آنان در مراکز بین المللی برگزیده شده است.

مشابه بودن اقدامات آموزشی دانشگاه تهران با سایر دانشگاه های جهان در روز های کرونایی

اسکندری مطرح کرد: ارتباط دانشجویان و اساتید در این روز های کرونایی همچنان ادامه دارد و پایان نامه ها به روش مجازی دفاع می شوند و نباید نگران این موضوع بود.


بیشتر بخوانید:

روش هایی آسان برای دسترسی رایگان به مقالات علمی معتبر

صفر تا صد نوشتن مقاله ISI/ چرا برخی مقاله ها رد می شود؟

محدودیت ارتباطات بین المللی باعث کاهش مقالات علمی خواهد شد

رتبه نخست ايران در تولید علم و تعداد مقالات در میان کشورهای اسلامی/ آوازه دانش جوانانی که در گوش جهانیان پیچیده است

لزوم تبیین توانمندی های مثبت کشور/ افزایش ۵ برابری مقالات برتر علمی


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1307250{/gallery}

افزودن نظر