توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1306914

اختراع مچ‌بند کاهنده تب توسط دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای

دانشجویان و پژوهشگران دانشکده فنی و حرفه‌ای خرم آباد به تازگی موفق به ساخت یک مچ‌بند برای کاهش دمای بدن شده اند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، دریافتی/ اختراع مچ بند کاهنده تب توسط دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه ای، پژوهشگران و محققان دانشگاه فنی و حرفه ای خرم آباد موفق شده اند یک مچ بند خاص برای کاهش تب بدن اختراع کنند. نحوه عملکرد این مچ بند به این صورت است که با استفاده از یک "المان پلتیر" که بر روی شریان دست بسته می شود خون عبوری از رگ ها را سرد کرده و از طریق پمپاژ قلب، خون سرد به کل بدن منتقل شده و دمای بدن از درون کاهش می یابد.

به گفته محمد حسین عبدی پور منفرد، مبتکر و پژوهشگر این دانشگاه، طراحی و ساخت مچ بند کاهنده تب یک سال به طول انجامیده است. می توان از این مچ بند برای نوزادانی که تب بالا دارند استفاده کرد و به صورت آنی با سرمایش هوشمند و متناسب فیزیولوژی بدن دمای بدن نوزاد را کاهش داد.


بیشتر بخوانید: افزایش ۳ برابری وام دانشجویی در دانشگاه فنی و حرفه ای


گفتنی است، در نوزادان به دلیل اهمیت پایین آوردن تب و جلوگیری از تشنج، این مچ بند کاربردی حساس و حیاتی دارد. همچنین برای بزرگسالان نیز در روز های گرم تابستان عمل سرمایش و در روز های سرد زمستان عمل گرمایش را این محصول می تواند انجام دهد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1306914{/gallery}

افزودن نظر