نحوه حضور دانشجویان در دانشگاه خوارزمی مشخص شد

کارگروه دانشگاه خوارزمی، برای انجام مقدمات حضوری دانشجویان در ایام بیماری کرونا برگزار شد، دانشجویان درصورت تایید پزشک و تکمیل فرم سلامت اجازه تردد خواهند داشت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جلسه کارگروه دانشگاه خوارزمی برای انجام مقدمات حضور دانشجویان در ایام بیماری کرونا برگزار شد. در این جلسه بر اقداماتی از قبیل معاینه و سنجش سلامتی دانشجویان توسط مرکز بهداشت و درمان و تکمیل فرم سلامت تاکید و مقرر شد دانشجویان در اولین مرحله به درمانگاه دانشگاه مراجعه و پس انجام معاینات بالینی و تایید پزشک و تکمیل فرم های سلامت اجازه تردد داشته باشند.
همچنین مشخصاً مدیریت امور عمومی هماهنگی لازم برای ضدعفونی اماکن عمومی، محل کلاس ها و آزمایشگاه ها و در اختیار قرار دادن ماسک و دستکش برای نیرو های خدمات و دانشجویان را انجام دهد.
از نظر آموزش دانشگاه دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد که نیاز به خوابگاه ندارند می توانند به صورت حضوری در دانشگاه وارد شوند، مضاف بر اینکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در حال انجام پایان نامه و رساله خود هستند و به دلایلی ناشی از بیماری کرونا و سایر شرایط خاص، دیگر امکان حضور برای فعالیت های پژوهشی را ندارند، درخواست و مستندات خود را از طریق سامانه سجاد به کمیسیون موارد خاص ارائه دهند تا پس از بررسی در ارتباط با مرخصی بدون احتساب سنوات آن ها تصمیم گیری شود.
بازگشایی خوابگاه ها برای حضور دانشجویان بصورت محدود و پس از بررسی همه جوانب اطلاع رسانی خواهد شد. رستوران آزاد بازگشایی شده و صرفاً به صورت بیرون بر به ارائه خدمات می پردازد. ارائه خوابگاه منوط به ابلاغ رسمی ستاد کرونا و همچنین رعایت پروتکل های مصوب است. با توجه به شرایط موجود و ظرفیت خوابگاه ها در صورت بازگشایی خوابگاه به طور کامل و حضور دانشجویان کارشناسی حتی در ایام امتحانات امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود نخواهد داشت.
با توجه به اینکه تاریخ شروع امتحانات از ۱۴ تیر تا اول مرداد ماه است و ایام امتحانات در اوج گرماست و نیاز به سیستم های سرمایشی است لذا دفتر فنی باید نسبت به تجهیز آن ها اقدام کنند.
تصمیم بر انجام اکثر آزمون های پایان ترم بصورت مجازی است و در این ارتباط باید تصیمیم گیری توسط استاد درس و دانشکده مربوطه اعلام شود. در ارتباط با کلاس های های عملی دانشجویان کارشناسی و زمان حضور آن ها بعد از تصمیم شورای آموزشی دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا این لحظه بدون امکانات خوابگاهی بوده و در صورت تصمیمات دیگر اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین مقرر شد تمام اقدامات بخش های مختلف در ایام شیوع کرونا، به خصوص در بخش های دانشجویی، حراست و کتابخانه، تمام مراحل تسویه حساب دانشجویان و نحوه انجام آن به صورت غیرحضوری باشد.

افزودن نظر