روند بازگشایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشریح شد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: طبق برنامه کلی اولویت حضور با دانشجویان ترم‌های اخر و ماقبل اخر در تمام مقاطع تحصیلی است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد مهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی درباره بازگشایی و برگزاری امتحانات این دانشگاه گفت: کلیات نحوه بازگشایی دانشگاه علوم پزشکی شهد بهشتی به تصویب رسیده است بر این اساس آموزش حضوری به صورت تدریجی از ۱۷ خرداد ماه ۹۹ آغاز خواهد کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: طبق برنامه کلی اولویت حضور با دانشجویان ترم های اخر و ماقبل اخر در تمام مقاطع تحصیلی است. احتمالا این دسته از دانشجویان در هفته اول یا هفته دوم وارد دانشگاه خواهند شد.
وی اظهار کرد: عمده دانشجویان این دانشگاه همچنان به صورت مجازی آموزش دریافت خواهند کرد. تمام دروس تئوری که می تواند به صورت آموزش مجازی برگزار شود و تا الان هم به صورت مجازی بوده ‍اند همچنان به صورت مجازی ادامه پیدا خواهند کرد، به خصوص برای دانشجویان ترم های یک تا چهار که عمده دروس آن ها به صورت تئوری هستند.
صدوقی تصریح کرد: دانشجویان اگر دروس عملی ۲ واحدی یا و بیشتر در ترم های اول، دوم و یا سوم، را دارند باید بدانند که هنوز تصمیمی برای برگزاری کلاس های آن ها اتخاذ نکرده ایم؛ و در ماه های آینده به آن خواهیم پرداخت. اگر شرایط مناسب باشد کلاس های عملی در تابستان برگزار خواهد شد و اگر هنوز شرایط ایجاد نشده بود برگزاری آن ها به ترم های بعد موکول خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: عمده آزمون ها به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد، زیرا ما نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه نداریم.
وی ادامه داد: در شورای اموزشی دانشگاه شهید بهشتی با توجه به مشکلاتی که ممکن است در حین برگزاری آزمون ها به صورت الکترونیک باشد همچون قطعی اینترنت، تصمیم گرفته شد تا دانشجویان بتوانند در آزمون مجدد شرکت کنند که این ازمون می تواند به صورت ازمون الکترونیک و یا حضوری شود. زیرا ممکن است تعداد کمی دچار این مشکلات شوند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه ترم جاری تا پایان تیر ماه و برگزاری امتحانات نیز تا ۱۵ مرداد ماه خواهد بود؛ افزود: ما هیچ اجباری برای حضور افراد در کلاس های حضوری نداریم همانطور که در مصوبات آموزشی وجود دارد دانشجویان می توانند دروس و ترم تحصیلی خود را حذف کنند. همچنین تاکید شده است تا اساتید دانشگاهی در دو سه هفته اول بازگشایی دانشگاه شهید بهشتی سخت گیری نداشته باشند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: درحقیقت ارزیابی می شود تا اگر ایمنی رعایت شود و مشکلاتی پیش نیاید ادامه فعالیت دانشجویان به صورت حضوری باشد و در صورت مشکل نیز تمهیدات جدیدی را خواهیم اندیشید؛ بنابراین احتمال دارد ۳۰ الی ۴۰ درصد دانشجویان را برای اموزش حضوری پذیرا باشیم.

افزودن نظر