توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1306831
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد:

اجرای ۳۲۰ هزار ساعت آموزش مجازی در ایام کرونا

حسینی از اجرای ۳۲۰ هزار ساعت آموزش مجازی توسط ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کادر اداری، مدیران و معلمان آموزش و پرورش استثنایی، خبر داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، جواد حسینی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای راهبری سازمان آموزش و پرورش استثنایی به تشریح فعالیت های آموزشی صورت گرفته شده در ایام کرونا پرداخت و گفت: اجرای ۳۲۰ هزار ساعت آموزش مجازی (منزل محور و فرد به فرد) توسط ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کادر اداری، مدیران و معلمان آموزش و پرورش استثنایی، تشکیل ۱۰ هزار گروه مجازی در ۲ هزار مدرسه استثنایی و مدارس تلفیقی، ایجاد پایگاه و مدرسه مجازی در ۷ استان، تهیه و تدوین ۴ فیلم ۱۰۰ واژه و عبارت به زبان اشاره وآموزش و مشاوره از طریق مراکز راهنمایی و مشاوره و ۷۴۱ مرکز مشکلات ویژه یادگیری از جمله فعالیت های آموزش و پرورش استثنایی در ایام کروناست.

او افزود: آموزش به بیش از ۴۲ هزار دانش آموز تحت پوشش طرح تلفیقی- فراگیر، ایجاد پارلمان مجازی معلمان و پارلمان مشورتی مجازی اولیاء، آموزش به ۹۰ هزار نفر از اولیا از طریق ۲۵ هزار ساعت مشاره تلفنی و برگزاری ۲ هزار و ۴۷۶ ساعت آموزش نکات بهداشتی از دیگر فعالیت ها است.

راه اندازی ۵ استودیو ضبط فیلم و صدا برای تولید محتوای آموزشی در سراسر کشور

حسینی با بیان اینکه پس از راه اندازی شبکه آموزشی شاد، تمرکز سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز بر ارائه آموزش ها در این شبکه قرار گرفت تصریح کرد: کارگروهی در ستاد و آموزش و پرورش استثنایی برای نظارت، بهبود کمی و کیفی آموزش در شبکه شاد تشکیل شده است. در همین راستا ۵ استودیو ضبط فیلم و صدا در استان های کشور جهت تولید محتوای آموزشی استاندارد راه اندازی شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان آمار تحلیلی فعالیت آموزش و پرورش استثنایی در شبکه شاد، گفت: تمامی ۲ هزار و ۷۵۰ مدرسه استثنایی ثبت شده در سناد عضو شبکه شاد شده اند و ۴۴ هزار و ۷۶۰ معلم درس از ۶۰ هزار و ۹۵ معلم درس ثبت شده در سناد معادل ۷۳.۴ درصد معلم درس ها عضو شبکه شاد شده اند.

او افزود: استان های خراسان شمالی، کرمانشاه، قم، بوشهر، چهار محال بختیاری و خوزستان به ترتیب بهترین عملکرد در عضویت معلم درس در شبکه شاد را داشته اند.

حسینی با اشاره به تعداد کلاس درس های تشکیل شده در شبکه شاد، بیان کرد: از ۱۱ هزار و ۳۵۶ کلاس درس ثبت شده در سناد ۹ هزار و ۷۶۰ کلاس درس معادل ۸۵.۹ درصد در شاد تشکیل شده است و استان های خوزستان، همدان، البرز، قم، کرمانشاه و لرستان به ترتیب بهترین عملکرد در این زمینه را داشته اند.

او افزود: از ۶۸ هزار و ۸۰۴ دانش آموز ثبت شده در سناد ۳۴ هزار و ۸۶۵ دانش آموز استثنایی معادل با ۵۰، ۷ درصد عضو شبکه شاد شده اند که استان های همدان، خوزستان، خراسان شمالی، لرستان و هرمزگان بهترین عملکرد را در این زمینه داشته اند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: مدارس دوره اول و دوم متوسطه و دوره ابتدایی با حداکثر درصد به شبکه شاد پیوسته اند و دوره دوم متوسطه در مولفه های کلاس درس و تعداد دانش آموز رتبه اول را دارد که این نشان از اهمیت معلمان در ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان جهت شرکت در کنکور و دریافت دیپلم است.

او در پایان گفت: در بررسی متغیر دوره های تحصیلی پایین ترین رتبه در تمامی مولفه ها به دوره اول متوسطه پیش حرفه ای تعلق گرفته است. دوره ابتدایی باوجود کسب رتبه بالا در متغیر معلم درس ، در متغیر تعداد دانش آموز عضو شبکه شاد رتبه پایین را دریافت کرده است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1306831{/gallery}

افزودن نظر