توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1306775

میزان خطر ابتلا به کرونا در بین سیگاری‌ها بیشتر است

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند کووید-۱۹ در میان افراد سیگاری به‌مراتب بیشتر است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات می گوید: سالانه بیش از هشت میلیون نفر به دلیل استفاده از تنباکو جان خود را از دست می دهند و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند کووید-۱۹ در میان افراد سیگاری به مراتب بیشتر است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: صنعت دخانیات جوان تر ها را هدف قرار می دهد تا آنها را جایگزین کسانی کند که به دلیل استفاده از تنباکو جان خود را از دست می دهند، تا به این شکل همچنان به کسب درآمد ادامه دهد.

مرگ بیش از یک میلیون نفر به دلیل استنشاق دود سیگار

این سازمان می گوید: بیش از یک میلیون نفر نیز هر سال به طور غیرمستقیم، به دلیل استنشاق دود سیگار افراد سیگاری، می میرند.

این نهاد بین المللی همچنین یادآوری می کند که نیکوتین موجود در سیگار های الکترونیکی، به شدت اعتیادآور است و می تواند به رشد مغز در افراد جوان تر، آسیب برساند.

این سازمان افزوده است که استفاده از قلیان همان قدر خطرناک است که دیگر شکل های استفاده از تنباکو، و از عوامل سرطان به شمار می رود.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، سیگاری ها و کسانی که تنباکو مصرف می کنند ممکن است بیشتر از دیگران به موارد شدیدتر کووید-۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید، دچار شوند.

روز جهانی بدون دخانیات، روزی ا ست برای جلب توجه مردم به آسیب های ناشی از تنباکو و تشویق به ترک آن.


بیشتر بخوانید:

فریب محصولات نوپدید دخانی را نخورید/ شدت علائم کرونا در مصرف کنندگان مواد دخانی

استان های رکورددار مصرف سیگار و قلیان/ در موضوع سیگار دست هایی پشت پرده است

افزایش مالیات بر محصولات دخانی، راهکار جهانی


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1306775{/gallery}

افزودن نظر