توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1306605

۸ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

برخی مواد غذایی در صورتی که در یخچال قرار بگیرند مزه و خاصیت خود را از دست می‌دهند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند">حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، بیشتر افراد عقیده دارند که نگهداری هر نوع ماده غذایی یا خوراکی در یخچال به جلوگیری از فساد آن کمک خواهد کرد، اما این باور از نظر متخصصان نادرست است و قرار دادن برخی مواد غذایی در داخل یخچال نه تنها باعث پیشگیری از خراب شدن آن ها نمی شود بلکه ممکن است سلامت افراد را هم به خطر بیاندازد. در این مطلب به ۸ ماده غذایی که نباید آن ها را در یخچال نگهداری کرد اشاره شده است.

هندوانه

همه ما هندوانه را در داخل یخچال قرار می دهیم، اما متخصصان توصیه می کنند که تا پیش از بریدن هندوانه آن را بیرون از یخچال نگهداری کنید؛ چرا که این کار باعث می شود تا آنتی اکسیدان های آن حفظ شده و باعث تقویت سیستم ایمنی افراد شود.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

عسل

در صورت تمایل به داشتن عسل نرم و یک دست به هیچ عنوان آن را داخل یخچال نگهداری نکنید؛ زیرا عسل در مکان سرد به شدت سفت خواهد شد و ممکن است تمایل افراد به مصرف آن کاهش یابد.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

قهوه

بهترین و مهم ترین راهکار برای نگهداری قهوه داخل ظروف نگهدارنده در دمای مناسب اتاق است، به این صورت که در آن به هیچ عنوان نباید برای ورود به هوا باز باشد، در غیر این صورت طعم و عطر خود را از دست می دهد. نگهداری قهوه در یخچال با افزایش تقطیر باعث خرابی زودهنگام آن خواهد شد.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

کدو حلوایی

کدو حلوایی باید در جای خنک نگهداری شود نه مرطوب؛ بنابراین یخچال مکان خوبی برای نگهداری این ماده غذایی نیست؛ چرا که نگهداری آن در یخچال باعث تجمع فساد و خرابی خواهد شد و باعث کاهش آنتی اکسیدان های موجود در آن خواهد شد.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

پیاز

پیاز باید در دمای مناسب اتاق نگهداری شود، نگهداری آن در یخچال باعث نرمی و در نهایت خرابی آن خواهد شد. بعد از بریدن پیاز حتما آن ها را خرد کرده و پس از خشک کردن داخل کیسه پلاستیکی قرار داده و در یخچال بگذارید و به سرعت مصرف کنید.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

شکلات صبحانه

شکلات صبحانه از دیگر موادی است که نگهداری آن ها در داخل یخچال باعث سفتی و خراب شدنش خواهد شد و بر طعم و مزه اش تاثیر بدی خواهد گذاشت؛ بنابراین بهترین مکان برای نگهداری آن روی میز آشپزخانه یا داخل کابینت است.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

روغن زیتون

نگهداری روغن زیتون در یخچال باعث سفت شدن آن و از دست دادن طعم و مزه این روغن خوراکی پرخاصیت خواهد شد.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند

گوجه فرنگی

بر خلاف باور مردم گوچه فرنگی به هیچ عنوان نباید در یخچال نگهداری شود؛ چرا که علاوه بر تغییر دادن رنگ و طعم باعث می شود تا مولکول های آن تجزیه شده و پوست آن دچار زبری و لکه شود.

۷ ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شوند


بیشتر بخوانید:

نگهداری این 15 ماده غذایی در یخچال ممنوع است!

ترفندهایی برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال هنگام سفر

چرا طعم برخی مواد غذایی در دمای یخچال تغییر می کند؟

موادغذایی خام را در طبقات پایینی یخچال نگهداری کنید

"سبزیجات" را چگونه در یخچال نگهداری کنیم؟


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1306605{/gallery}

افزودن نظر