دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی منتشر شد

دستورالعمل نظارت بر بهداشت و درمان دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی برای بازگشایی دانشگاه‌ها در شرایط اپیدمی کوید- ۱۹ تدوین شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دستورالعمل نظارت بر بهداشت و درمان دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی برای بازگشایی دانشگاه ها در شرایط اپیدمی کوید- ۱۹ تدوین شد.
محسن دالبند رئیس دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی گفت: در شرایط کنونی با توجه به همه گیری بیماری کوید -۱۹ لازم است که در روند درمان و حتی آموزش بر بالین بیماران تجدید نظر شود از طرفی اجازه انجام درمان های غیراورژانسی دندانپزشکی از سوی مراجع ذی صلاح صادر شده و لذا وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی با سرعت و دقت در پی تدوین دستورالعمل های مربوطه برآمده و روند بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی را پیش گرفته است.
وی ادامه داد: با این حال به دلیل تفاوت های ساختاری و زیرساخت های منحصر به فرد دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور، ضمن تبعیت از دستورالعمل های وزارت متبوع، لازم است تا هر دانشکده متناسب با شرایط ویژه خود به تدوین جزییات اجرایی بازگشایی دانشکده بپردازد.
رئیس دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: در همین راستا دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی با تشکیل کمیته نظارت بر بهداشت و درمان در شرایط همه گیری کوید-۱۹، اقدام به تطبیق دستورالعمل های صادره کرده و در این مسیر از همکاری اعضای هیئت علمی، کارکنان دفتر پرستاری، واحد های تاسیسات و تجهیزات دندانپزشکی و تیم دانشجویی بهره مند شده است. دستورالعمل پیش رو مشتمل بر چارت تشکیلاتی و تمام الزامات رفتاری در حیطه وظایف هر یک از واحد های تابعه بوده و متناسب با گذشت زمان و دریافت اطلاعات جدید پیرامون این بیماری، به روز رسانی خواهد شد.

دالبند تصریح کرد: تامین تجهیزات حفاظت فردی و محیطی و نصب زیرساخت ها از نظر معاونت پشتیبانی و پروژه تدوین دستورالعمل و نظارت بر اجرای آن برعهده معاونت درمان دانشکده گذاشته شده که در این میان سایر معاونت های نهایت همکاری را با این دو معاونت به عمل خواهند آورد. حفظ سلامت تک تک افراد حاضر در دانشکده سرلوحه بازگشت به آموزش و درمان خواهد بود لذا ضمن تشکر از همراهی همه عزیزان در پیشبرد اهداف تعیین شده موارد وضع شده لازم الاجرا بوده و با هر گونه سهل انگاری که منجر به خدشه دار شدن اصول بهداشتی درمانی شود برخورد خواهد شد.
برای دریافت دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی اینجا کلیک کنید.

افزودن نظر