توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1303544

ویروس کرونا؛ تاثیر طول انگشت حلقه بر افزایش فوتی‌ها در مردان

دانشمندان در مطالعه‌ای جدید مدعی شدند طول انگشت حلقه ارتباط مستقیمی با میزان فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در مردان دارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ویروس کرونا؛ تاثیر طول انگشت حلقه بر افزایش فوتی ها در مردان

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس مطالعات جدید، محققان مدعی شدند مردانی که انگشت حلقه آن ها بلندتر باشد، از مصونیت بیشتری در برابر ویروس کرونا برخوردارند و یا دست کم علائم خفیف تری را تجربه می کنند.

بر اساس این مطالعه در کشور هایی که مردان آن ها انگشت حلقه کوتاهتری داشته اند، آمار مبتلایان به ویروس کرونا تا یک سوم بیشتر بوده است. به گفته متخصصان، طول انگشت حلقه در مردان با توجه به میزان تستوسترون جنین در هنگام رشد در رحم مادر تعیین می شود. اعتقاد بر این است که هرچه جنین در رحم مادر تستوسترون بیشتری جذب کند، انگشت حلقه طولانی تری خواهد داشت.

تصور می شود تستوسترون با افزایش تعداد گیرنده های ACE-۲ در بدن، ایمنی بیشتری را در برابر ویروس کرونا ایجاد می کند. دانشمندان معتقدند که ویروس کرونا پس از ورود به بدن فرد، از طریق این گیرنده ها در بدن ایجاد عفونت می کند. مطالعات همچنین حاکی از آن است که مقادیر زیاد گیرنده های ACE-۲ می توانند ریه را نیز در برابر آسیب محافظت کنند، عارضه ای که زمینه را برای رشد ویروس فراهم می کند.

مردانی که سطح تستوسترون پایین تری دارند بیشتر در خطرند

این مطالعه جدید که توسط دانشگاه سوانسی انجام شد، نشان داد مردانی که سطح تستوسترون پایینی داشتند، دو برابر بیشتر از سایرین بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

دانشمندان همچنین معتقدند که مردان تمایل کمتری برای شستن دست ها دارند که این امر سبب آسیب پذیری بیشتر آن ها در برابر ویروس کرونا می شود؛ اما پزشکان همچنان معتقدند که تستوسترون می تواند یکی از دلایل اصلی مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در بسیاری از مردان باشد.


بیشتر بخوانید: تاثیر غرغره آب نمک در کاهش علائم و بهبودی ویروس کرونا


محققان دریافتند در کشور هایی مانند مالزی، روسیه، مکزیک، انگلیس، بلغارستان و اسپانیا اندازه انگشت حلقه مردان ارتباط مستقیمی با میزان فوتی های ناشی از ویروس کرونا دارد. این یافته ها هنگام نگاه به دست راست مردان در قیاس با دست چپ آن ها قابل توجه تر است و به نظر می رسد طول انگشت زنان بر میزان مرگ و میر آن ها تأثیری ندارد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1303544{/gallery}

افزودن نظر