توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1303426

نام استاد دانشگاه محقق اردبیلی در بین یک درصد برتر دانشمندان جهان


به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ابوالفضل بضاعت پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: بر اساس اعلام مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر عزیز حبیبی ینگجه استاد گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی، بر اساس داده های منتشر شده از پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI) در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.

او با اعلام اینکه انتخاب یک درصد برتر دانشمندان برتر جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی صورت می گیرد و داده های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر از سامانه شاخص های اساسی علم (ESI) و وب علوم (WOS) استخراج شده است، اضافه کرد: شاخص های نسبت تعداد کل استنادات به مقالات استناد کننده، تعداد متوسط خود استنادی به ازای هر مقاله و تخصص گرایی در ۱۰ سال اخیر از جمله مواردی است که در شناسایی پژوهشگران تاثیرگذار، مدنظر قرار گرفته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: دکتر عزیز حبیبی ینگجه از فارغ التحصیلان شیمی دانشگاه صنعتی شریف و از پژوهشگران توانمند دانشگاه است که دارای بیش از ۱۹۰ مقاله معتبر علمی و پژوهشی (JCR)، چندین کتاب تالیفی و ثبت اختراع تایید شده است و دارای ضریب بسیار عالی بهره وری و تأثیرگذاری علمی (h-index) برابر ۴۲ در WOS است.


بیشتر بخوانید: رشد ۵ برابری صنعت آرایشی و بهداشتی پس از آغاز به کار اداره کل فرآورده ها


بضاعت پور گفت: ۴۰ درصد از ۳۹ مقاله پراستناد چاپ شده دانشگاه و ۵۰ درصد از ۴ مقاله داغ چاپ شده دانشگاه بر اساس نتایج درج شده در WOS در ماه می ۲۰۲۰، از انتشارات این پژوهشگر است.

کسب عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه و استان طی چندین سال، انتخاب به عنوان شیمیدان برجسته کشور در سال ۹۶ توسط انجمن شیمی ایران، تقدیر توسط رییس انجمن نانوفناوری ایران به جهت چاپ مقالات داغ و پراستناد و عضویت در هیئت تحریریه چند مجله علمی و پژوهشی از جمله افتخارات علمی دکتر عزیز حبیبی به شمار می رود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1303426{/gallery}

افزودن نظر