توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1301524
دبیرکل خانه پرستار ایران:

عدم تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی به ضرر نظام سلامت است

شریفی مقدم، گفت: عدم تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی در شرایط کنونی به ضرر نظام سلامت کشور است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مشکلات پرستاران شرکتی جهت جذب در بیمارستان های سراسر کشور اظهار کرد: پرستاران در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند و همیشه بهترین خدمات درمانی را به بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی ارائه می دهند. در زمان شیوع ویروس کرونا با توجه به تمام کمبودها و مشکلات پرستاران جزو اولین افراد مقابله کننده با بیماری کووید ۱۹ در مراکز درمانی بودند و از این امتحان سربلند بیرون آمدند.

او ادامه داد: پرستاران در راه مقابله با کرونا تمام خطرها را به جان خریدند، به طوری که تعداد زیادی از آن ها به این بیماری مبتلا و برخی نیز شهید خدمت سلامت شدند.

دبیرکل خانه پرستار ایران تاکید کرد: در اوج شیوع بیماری کرونا وزارت بهداشت تعدادی پرستار را به صورت شرکتی به مدت یک سال و با قرارداد موقت یا شرکتی جذب کرده بود که بعدها این استخدام به قرار داد ۸۹ روزه تبدیل شد. بسیاری از امکانات به پرستاران و نیروهای شرکتی به خاطر نوع قراردادشان تعلق نمی گیرد و اجحاف در حق پرستاران و نیروهای ایثارگر می شود.

پرستاران امنیت شغلی ندارند

شریفی مقدم بیان کرد: پرستاران شرکتی با این که در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار دارند و در معرض جدی خطرات ناشی از این بیماری هستند اما امنیت شغلی ندارند. متاسفانه دریافتی پرستاران شرکتی ناچیز است و وزارت بهداشت تا به امروز اقدام موثری جهت تبدیل وضعیت آن ها نکرده است.

او تاکید کرد: جذب نیروی پرستار به صورت شرکتی مشکلات مختلف مالی و شغلی به همراه داشته است و پرستاران به خاطر اینگونه مسائل دچار استرس و اضطراب بیشتری هستند.

شریفی مقدم گفت: جذب پرستار شرکتی در آینده بر نظام سلامت تاثیر منفی می گذارد و معتقدم که درخواست پرستاران مبنی بر تبدیل وضعیت و استخدام رسمی آن ها درست است.


بیشتر بخوانید: فرصت ۴ ماهه برای تعیین تکلیف تعرفه پرستاری


دبیرکل خانه پرستار ایران یاد آوری کرد: جذب پرستار به صورت شرکتی سبب بی اعتمادی بیشتر در بین همکاران پرستار می شود. به جای اینکه بهترین امکانات را برای پرستاران در نظر بگیریم تا با خیال آسوده خدمات درمانی خوبی به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه دهند با انواع قراردادهای مختلف مشکلات زیادی را برای آن ها ایجاد می کنیم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1301524{/gallery}

افزودن نظر