توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1301509
مشاور وزیر بهداشت:

وضعیت نظام سلامت ایران در برابر کرونا تهاجمی است

فتحیان گفت: در اوایل شیوع ویروس کرونا وضعیت کشور دفاعی بود اما خوشبختانه در حال حاضر وضعیت نظام سلامت ایران به تهاجمی تبدیل شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، سردار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت و مدیر هماهنگی بین دستگاه ها در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: این تصور که هیچ مشکلی در شهرستان های با وضعیت سفید از نظر شیوع بیماری کرونا وجود ندارد نادرست است. در اوایل شیوع ویروس کرونا وضعیت کشور دفاعی بود اما خوشبختانه در حال حاضر وضعیت نظام سلامت کشور از حالت دفاعی به تهاجمی تبدیل شده است.

او تاکید کرد: اجرای طرح غربالگری در بیماریابی بسیار خوب ارزیابی شده است به طوری که شاهد کاهش موارد بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی هستیم. امروزه میزان موارد بستری بیماران کرونایی به حدود یک سوم رسیده است.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اهداف راه اندازی نقاهتگاه ها، گفت: یکی از اهداف راه اندازه نقاهتگاه ها برای مبتلایان به کرونا کمک به کاهش شیوع بیماری کووید ۱۹ و کاهش مدت زمان بستری بیماران بوده است.

فتحیان با اشاره به اینکه هزار واحد درمانگاه ۱۶ ساعته عهده دار غربالگری و شناسایی بیماران کرونایی هستند، افزود: ساختار مدیریت تهران به اندازه حجم تراکم جمعیتی این شهر نیست و باید یک بازنگری در این خصوص انجام شود.

علت فوت بیماران کرونایی ابتلا به بیماری های زمینه ای است

او بیان کرد: درحال حاضر علت بیشتر مرگ و میرهای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی مربوط به این بیماری نبوده و علت فوت آن ها ابتلا به بیماری های زمینه ای است.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: با اجرای طرح غربالگری و شناسایی بیماران کرونایی میزان مراجعه به مراکز درمانی کاهش پیدا کرده و تشخیص بیماری کرونا زودتر انجام می شود.


بیشتر بخوانید:

تولید محصول متوقف کننده سیر بیماری کرونا با سلول درمانی

ابلاغ پروتکل های پیشگیری از بروز کرونا به صنایع غذایی کشور

ایران علیرغم تحریم در مبارزه با کرونا موفق عمل کرده است


انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1301509{/gallery}

افزودن نظر