توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1270169
پاسخ به سوالات شما؛

ویروس کرونا؛ تمام قسمت‌های بدن باید با الکل ضدعفونی شود؟

متخصصان عفونی معتقدند الکل به دلیل دارا بودن خاصیت جذب پوستی و خونی می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای بدن شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

مسعود ضیایی استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: کار اسپری کردن تمام اعضای بدن با الکل را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم، به عنوان مثال اگر قسمتی از دست یا بدن ما آلوده شد فقط قسمت آلوده شده را ضدعفونی کنیم؛ زیرا اسپری کردن الکل یا کلرین روی تمام قسمت های بدن باعث بروز مشکلات پوستی می شود و ویروس هایی را که وارد بدن شده اند را نمی توانند از بین ببرند.

او افزود: به عنوان مثال اگر احتمال بدهیم که هر کدام از ما در یک روز چند مرتبه از خانه خارج شویم و یا همکاران ما که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند چنانچه بخواهند چندین مرتبه در روز کار ضدعفونی بدن با الکل را انجام دهند؛ الکل به دلیل خاصیت جذب پوستی می تواند ضرر های جبران ناپذیری را به بدن وارد کند.

استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد: ضدعفونی تمام قسمت های بدن با الکل به دلیل دارا بودن خاصیت جذب پوستی و خونی به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم؛ زیرا اسپری کردن این مواد می تواند برای چشم ها یا بینی خطرناک باشد و حتی لباس ها را فرسوده کند، باید توجه داشته باشیم که این مواد بیشتر برای ضدعفونی سطوح و فقط بر اساس توصیه های روی برچسب استفاده شود.

از مهم ترین نکات قابل توجه این است که تاثیر منفی اسپری کردن در افرادی که زمینه بیماری های ریوی و آلرژی دارند، بیشتر است،

همچنین این حساسیت ها در افراد مبتلا به انواع بیماری های آلرژیک پوستی، ریوی و گوارشی و همچنین افراد دارای سابقه بیماری آسم شایع تر است.

با توجه به اینکه ویروس کرونا ریه های فرد بیمار را درگیر می کند، اسپری کردن تمام قسمت های بدن در مخاط بینی درک می شوند و تحریک شدن این سلول ها باعث آزاد شدن مواد التهابی و جریان یافتن آن ها در داخل رگ ها و رسیدن آن ها به سلول های عضلانی مجاری تنفسی فوقانی و تحتانی می شود بنابراین با انجام اسپری در تعداد دفعات بالا به فعالیت و عملکرد ویروس کمک کرده ایم.

همچنین گاز های موجود در داخل اسپری ها هم برای سلامتی و هم برای محیط زیست مضر هستند و گاز های استفاده شده در این اسپری ها، آسیب های جبران ناپذیری وارد می کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1270169{/gallery}

افزودن نظر