پاسخ به سوالات شما؛

آیا امکان وجود ویروس بر روی راه پله‌ها وجود دارد؟

اگر در مجتمع‌ها سکونت دارید، امکان وجود ویروس روی وسایل عمومی مانند نرده راه‌پله و سایر تجهیزات مجتمع وجود دارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، بهترین راه ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی مانند آنفولانزا و کرونا که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است؛ مربوط به انجام اقدامات پیشگیرانه می شود.

بسیاری از این اقدامات پیشگیرانه شخصی و بسیاری هم مربوط به داخل خانه و بین اعضای خانواده است.اما این موضوع برای خانواده هایی که در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی زندگی می کنند به دلیل وجود مکان های مشترک بین ساکنین یک ساختمان، کمی تا مقداری متفاوت است.

این ویروس ممکن است بر سطوح هر نوع وسیله عمومی وجود داشته باشد. از این رو از تماس با این وسایل عمومی خودداری و همچنین از تماس دست آلوده با بینی و دهان خود جلوگیری و از مالش چشمان خود پرهیز کنید.

در صورت تماس در اسرع وقت دست و صورت خود را بشویید.

مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:ویروس کرونا در سطوح مختلف می تواند بین ۳ ساعت تا ۹ روز برجا بماند، همچنین هیچ تفاوتی در نوع سطوح وجود ندارد و کار ضدعفونی وسایل عمومی باید به طور مرتب انجام شود.

بازه زمانی مشخصی برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف مجتمع و ساختمان ها نمی توان تعیین کرد، زیرا بازه زمانی ضدعفونی به عوامل مختلفی همچون شیوع بیماری و یا مریض شدن یکی از افراد داخل ساختمان بستگی خواهد داشت.

با توجه به شروع اپیدمی کرونا این کار بهتر است که هر روز صورت گیرد. کارضدعفونی کردن سطوح، چندان کار سختی نخواهد بود وبا یک اسپری و دستمال پارچه ای می توان این کار را انجام داد.

به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار مانند کرونا که این روز ها تمام حواس هارا به خود جمع کرده است؛ مهم ترین راه مربوط به انجام اقدامات پیشگیرانه است، بنابراین مسئولان مجتمع و ساختمان ها باید با همکاری ساکنین ضدعفونی کردن مکان های عمومی را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

افزودن نظر