توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1267358
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

توزیع ۸ نوبت تجهیزات حفاظتی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی هشت نوبت لباس و تجهیزات حفاظتی در دانشگاه های علوم پزشکی به منظور حفظ سلامت کادر درمانی و اورژانس توزیع شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

توزیع ۸ نوبت تجهیزات حفاظتی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تجهیزات حفاظتی پرسنل فوریت های پیش بیمارستانی اورژانس کشور اظهار کرد: در اوایل اسفندماه که احتمال شیوع بیماری کرونا در ایران مطرح شده بود؛ سازمان اورژانس کشور با استفاده از آمادگی های قبل در خصوص بیماری های ویروسی در کشور تلاش کرده تا در زمینه انتقال افراد مشکوک به بیماری کرونا اقدامات لازم را در برای انتقال بیماران با سطح ایمنی و حفاظتی بالا انجام دهد.

او ادامه داد: به دلیل افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا یکی از موضوعات مهم تامین تجهیزات حفاظتی ویژه پرسنل اورژانس کشور به خصوص در هنگام انتقال بیماران مشکوک به کروناست.

خالدی با اشاره به توزیع هشت نوبتی لباس و تجهیزات حفاظتی در دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: بر این اساس مجموعه لباس و تجهیزات حفاظتی مانند ماسک و محلول های ضدعفونی کننده در میان پرسنل اورژانس کشور در سراسر کشور توزیع شده است.

واحد های اورژانس خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به اینکه تمام واحد های اورژانس در خط مقدم مبارزه با بیماری و انتقال مبتلایان به این عارضه هستند، تاکید کرد: یکی از نگرانی های سازمان اورژانس در زمینه افزایش میزان مبتلایان به کرونا به دلیل عدم رعایت آنها و تردد های غیرضروری در سطح شهر است.

او تاکید کرد: مردم باید دست های خود را به طور مرتب با آب و صابون شستشو بدهند و از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنند؛ اگر دچار تنگی نفس و سرفه و تب شدند به مراکز درمانی یا مراکز جامع سلامت مراجعه کنند همچنین برای انجام اقدامات درمانی غیر ضروری در چنین شرایطی از مراجعه به بیمارستان ها بپرهیزند.

خالدی بیان کرد: مردم هنگام تماس با اورژانس اگر بیمارشان مبتلا به کرونا باشد باید به کارشناس ۱۱۵ اطلاع دهند تا عوامل اورژانس با لباس و تجهیزات حفاظتی بیماران را به مراکز درمانی منتقل کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1267358{/gallery}

افزودن نظر