لطیفی: کشته سازی کرونا یکی از سناریو‌های دشمن در ایران

معاون زیستی سازمان پدافند غیرعامل از کشته سازی کرونا به عنوان یکی از سناریو‌های دشمن در کشورمان یاد کرد و گفت: در قضیه ورود ویروس کرونا به ایران دشمن به دنبال کشته سازی است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، لطیفی معاون زیستی سازمان پدافند غیر عامل در نشست هماهنگی فعالیت های بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در مقابله با ویروس کرونا گفت: قدرت نمایی ویروس کرونا دنیا را به هم ریخته است به هر روی امروز تهدیدات بیولوژیک روز به روز پخته تر می شوند.
وی با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل نقش هماهنگی بین دستگاه های مختلف را دارد، تصریح کرد: با توجه به جلساتی که در سازمان پدافند غیرعامل برگزار شده وظایف دستگاه های مختلف برای مقابله با ویروس کرونا مشخص شده است و اجرای این سناریو باید با هماهنگی بیشتری انجام شود.
لطیفی بر ضرورت پشتیبانی از بیمارستان ها و استفاده مردم از ماسک و محلول های ضدعفونی کننده و رعایت بهداشت فردی تاکید کرد و گفت: بهترین راه پیشگیری این است که مردم به صورت مستقیم دست خود را روی سطوح نگذارند، چون تماس مستقیم می تواند موجب انتقال این ویروس شود.
وی بر ضرورت مدیریت رفتار مردم در رویارویی با ویروس کرونا تاکید کرد و افزود: مهمترین وظیفه بسیج دانشجویی در مقابله با شیوع ویروس کرونا آرامش بخشی به جامعه است در واقع الان با توجه به ظرفیت هایی که در کشورمان وجود دارد گله مندی هیچ کمکی نمی کند.
وی پیشگیری و حفاظت فردی را مهمترین و طلایی ترین روش در ابتلای به ویروس کرونا دانست و افزود: اگر مردم برای تهیه ماسک به داروخانه ها هجوم نمی آوردند اصلا بیمارستان با کمبود مواجه نبودند.
لطیفی از کشته سازی به عنوان یکی از سناریو های دشمن در کشورمان یاد کرد و افزود: در قضیه ورود ویروس کرونا به ایران این دشمن به دنبال کشته سازی است به هر روی با آگاهی دادن و یا آرامش بخشی می توانیم به جلوگیری از شیوع این ویروس کمک کنیم.
وی از آمادگی دانشگاه بقیه الله برای حمایت از فناوری های حوزه سلامت تصریح کرد: این حمایت ها در قالب قرارگاه جهادی علمی سلامت در سطح ملی انجام می شوند.

افزودن نظر