توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1241395

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر گردشگری سلامت

رئیس اداره گردشگری سلامت درخصوص تاثیر شیوع ویروس کرونا بر توریسم سلامت توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مراجعه ۹۲ هزار گردشگر سلامت به بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود / هر بیمار بین المللی مراجعه کننده به بیمارستان ۲ هزار و ۵۰۰ دلار ارز به کشور وارد می کند /

سعید هاشم زاده رئیس اداره گردشگری سلامت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تأثیر انتشار ویروس کرونا در گردشگری سلامت دنیا، اظهار کرد: آمار بیمارانی که از کشور های شرق آسیا جهت انجام درمان و دریافت خدمات بهداشتی به کشورمان می آمدند بسیار پایین بود و از این جهت ویروس کرونا تأثیر زیادی بر گردشگری سلامت کشورمان نداشته است، اما به طور کلی انتشار این ویروس رفت و آمد های بین المللی را به ویژه از مناطق شرق آسیا و کشور چین در دنیا محدود کرده است.

رئیس اداره گردشگری سلامت ادامه داد: به دلیل بروز بیماری کرونای جدید تعداد پرواز های بین المللی کاهش پیدا کرده است و همین مسئله تأثیر منفی بر اقتصاد کشور ها به ویژه گردشگری سلامت خواهد گذاشت.

هاشم زاده بیان کرد: خوشبختانه در ۹ ماهه اول سال تعداد ۹۲ هزار بیمار بین المللی به بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود مراجعه کرده اند و بر اساس پیش بینی ها برای اولین بار تا پایان سال جاری تعداد ۱۰۰ هزار نفر به بیمارستان ها مراجعه خواهند کرد.

او گفت: هر گردشگر سلامت که به بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود مراجعه می کند بین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار ارز وارد کشور می کند و به همین دلیل امروزه کشور های زیادی سعی کرده اند تا در این حوزه برنامه ریزی بلند مدت و دقیقی داشته باشند.


بیشتر بخوانید: دارو و تجهیزات پزشکی توریست های درمانی با چه ارزی محاسبه می شود؟


او یادآوری کرد: خوشبختانه آمار جذب گردشگران سلامت در کشورمان هر روز در حال افزایش است.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1241395{/gallery}

افزودن نظر