اگر وارد مجلس شوم التزامی به همراهی قالیباف ندارم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شفافیت را راهکار مبارزه با مفاسدی دانست که بستر آن‌ها قانونی شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو زمانیان نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در نشست انتخاباتی که با حضور مالک شریعتی و وحید اشتری از دیگر کاندیدا های مجلس به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد گفت: در الگوی اول فساد که در لایه اجرا اتفاق می افتد نیازمند تقویت قوه قضاییه و بخش نظارتی هستیم.
وی با بیان اینکه مردم امروز در مورد نظام به غلط شماری افتاده اند افزود: باید به کارگیری مکانیزم های نظارتی تجربه شده در سطح دنیا را در لایه سیاست گذاری از مجلس آینده مطالبه کنیم.
زمانیان با بیان اینکه وقتی کارت بازرگانی را به اتاق بازرگانی واگذار می کنیم که مجموعه ای از کارتل های بزرگ اقتصادی هستند طبیعتا به دنبال حفظ منافع خود خواهند رفت و محدودیت ایجاد می کنند افزود: هم چنین وقتی صدور پروانه وکالت به کانون وکلا واگذار می شود آن ها به بهانه اینکه مثلا در تهران این تعداد وکیل بیشتر نیاز نداریم آن ها نیز در صدور پروانه محدودیت ایجاد می کنند و سقف می گذارند. به هر حال ما امروز با پدیده ای به نام حق مشاغل روبه رو هستیم و اگر این پدیده را از میان برداریم می توانیم یک میلیون شغل بدون هیچ هزینه ای ایجاد کنیم با این وجود باید به کسانی رای بدهیم که این مسائل را در مجلس پیگیری کنند.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شفافیت را راهکار مبارزه با مفاسدی دانست که بستر آن ها قانونی شده افزود: راهکار دوم برای مبارزه با فساد از بین بردن انگیزه فساد است با این وجود مسئله تعارض منافع یک مسئله فسادزا در لایه سیاست گذاری است که باید با آن مقابله شود.
وی با بیان اینکه باید از کسانی که مسائل افشاگری را دنبال می کنند پرسید که چه قدر بستر های قانونی فساد را مورد بررسی قرار داده اند تصریح کرد: اگر بخواهیم در مورد شخصیت کاری آقای قالیباف صحبت کنیم همه می دانند که نیمه پر لیوان عملکردش از نیمه خالی آن بیشتراست با این وجود اگر در جایی هم فسادی رخ داده مدیر آن بخش باید پاسخگو باشد.
زمانیان افزود: بنده به عنوانی عضویی از جبهه ائتلاف نه در مورد کار های گذشته آقای قالیباف پاسخگو هستم و نه حرفی برای التزام همراهی با او برای اینکه رئیس مجلس شود دارم به هر حال بنده در لیستی قرار دارم که جریان های اصولگرایی با هم وحدت کرده اند تا مصلحت مجلس آینده را تعیین کنند بنابراین نه در مورد سرلیست انتخاباتی ائتلاف تصمیم گرفته ام و نه ذی صلاح هستم پس اگر هر کس دیگری در لیست اتلاف قرار می گرفت من آن را تایید و نسبت به آن تمکین می کردم.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس با تاکید براینکه بنده نمی توانم نظر خود را صریح در مورد قالیباف و دیگران اعلام کنم، چون صلاحیت و اطلاعات لازم را ندارم افزود: فساد مسئله ای است که ابعاد مختلفی دارد به هر حال در این چند سال به پرونده های قالیباف رسیدگی شده است پس اگر فسادی در حوزه املاک نجومی اتفاق افتاده ارتباط قالیباف با این موضوع به حدی نیست که در رسانه ها پررنگ شده است البته بنده معتقدم هر کس که مرتکب این تخلف شده باید مجازات شود و آقای قالیباف هم تا جایی که در ایجاد بستر این فساد موثر بوده باید پاسخگو باشد.

افزودن نظر