انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برخی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان آغاز شد

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت تعدادی از پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان برای آزمون سراسری سال ۹۸ از هم‌اکنون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، براساس مصوبه جلسه بیستم شورای سنجش و پذیرش دانشجو و بنا به درخواست وزارت آموزش و پرورش برای تامین و تربیت بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز آموزشی خود، با توجه به عدم تکمیل ظرفیت در پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان های ایلام، البرز، بوشهر، تهران، سیستان و بلوچستان و خورستان، مقرر شد تکمیل ظرفیت برخی کدرشته محل های مربوط به استان های مذکور برای تحصیل در پردیس های دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد.
لذا داوطلبان واجد شرایط در صورت داشتن نمره کل نهایی ۶۵۰۰ و بالاتر (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) براساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ و جداول حاوی اطلاعات رشته محل ها می توانند از امروز ۲۷ بهمن ماه تا یکم اسفندماه ۹۸ نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کدرشته محل) در این مرحله از تکمیل ظرفیت اقدام کنند.
شیوه پذیرش و گزینش در مرحله تکمیل ظرفیت، همانند رشته های متمرکز با شرایط خاص در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ انجام خواهد شد.
پذیرفته شدگان آزمون سراسری در هریک از کد رشته های تحصیلی دارای بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت وزارت آموزش و پرورش هستند مجاز ثبت نام و شرکت در گزینش رشته های تحصیلی این مرحله از تکمیل ظرفیت نیستند.
داوطلبانی که قبلاً دریکی از کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به آموزش و پرورش معرفی شده اند، ولی به علت موارد (پزشکی، معدل و سن) واجد شرایط نبودند. مجاز به ثبت نام و شرکت در مرحله (تکمیل ظرفیت) نیستند. از این گروه از داوطلبان درشهریورماه سال جاری به علت نداشتن شرایط، مصاحبه اختصاصی بعمل نیامده است.
داوطلبانی که از آنان مصاحبه اختصاصی به عمل آمده و دلیل مردودی آنان، فقط نداشتن حد نصاب لازم در مصاحبه اختصاصی بوده، مجاز به انتخاب رشته مجدد در این مرحله (تکمیل ظرفیت) خواهند بود.
گفتنی است، داوطلبان شرکت در این مرحله می تواننند جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در این باره را در اینجا مشاهده کنند.

افزودن نظر