توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1240867

از بین بردن بافت تومورهای سرطانی با نانوذرات

یک شرکت فعال در زمینه نانوپزشکی در حال انجام آزمون‌های بالینی بر روی نانوذراتی است که قادر به از بین بردن تومور سرطانی هستند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، از بین بردن بافت تومورهای سرطانی با نانوذرات

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، در یک دهه گذشته علم نانو به عرصه درمان سرطان ورود کرده و هر روز روش جدیدی را برای درمان انواع مختلف سرطان ارائه می کند. به تازگی نیز یک شرکت خارجی روشی ابداع کرده که با استفاده از نانوذرات می توان بافت تومور سرطانی را از بین برد.

نانواسپکترا بیوساینسز (Nanospectra Biosciences) یکی از شرکت های پیشرو در استفاده از نانوپزشکی برای فرسایش حرارتی انتخابی است. این شرکت اعلام کرده است که مطالعه ای مهم برای تعیین اثربخشی استفاده از فناوری تصویربرداری فیوژن(MRI) روی از بین بردن بافت سرطانی پروستات با استفاده از فرسایش لیزری با کمک نانوذرات آغاز کرده است.

دو بیمار برای مرحله مقدماتی کارآزمایی در دانشگاه میشیگان از این فناوری استفاده کرده اند که این افراد در مرحله جدید کارآزمایی نیز شرکت کردند. در سری جدید کارآزمایی ۴۶ نفر در سه سایت مختلف در آمریکا مورد مطالعه قرار گرفتند.

نتایج کلینیکی و عملکردی این مطالعه در قالب مقاله ای با عنوان Gold Nanoshell-Localized Photothermal Ablation of Prostate Tumors in a Clinical Pilot Device Study در Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است.


بیشتر بخوانید: ساخت رگ های مصنوعی با الیاف زیست بافت


نتایج این بررسی ها نشان داد که ۱۳ مورد از ۱۵ بیمار مبتلا به سرطان پروستات با استفاده از این روش مبتنی بر نانوذرات درمان شدند و هیچ علائم قابل تشخیص سرطان در منطقه ای که تابش لیزر انجام شده بود یک سال پس از درمان نیز دیده نشد.

در مرحله بعدی این کارآزمایی، قرار است ۶۰ نفر در ۸ مرکز مختلف ثبت نام کنند. اثر فرسایش کانونی روی بافت پروستات با استفاده از سونوگرافی، شش ماه پس از تابش لیزر روی بافت، مورد بررسی قرار می گیرد. در مدت یک سال پزشک این بیماران را ویزیت کرده و مطالعه ادامه خواهد یافت. با توجه به اینکه احتمال عود بیماری وجود دارد، بیماران موافقت کردند که تا ۵ سال تحت نظر پزشک باشند.

این شرکت در روش درمانی AuroLase® از دسته جدیدی از نانوذرات موسوم به AuroShells® استفاده می کند. این ذرات به داخل تومور سرطانی وارد می شوند؛ در نتیجه با تابش لیزر، نانوذرات می توانند انرژی لیزر را جذب کرده و آن را به گرما تبدیل کنند که با این کار بافت سرطانی از بین می رود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1240867{/gallery}

افزودن نظر