توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1240792
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

حذف انتگرال از کتب درسی مسئله‌ی مهمی نیست

رسولیان، گفت: در حقیقت حذف انتگرال از کتب درسی مسئله مهمی نیست و نباید به آموزش و پرورش حمله کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، حذف انتگرال از کتب درسی مسئله ی مهمی نیست/ با حذف انتگرال همه شروع به حمله به آموزش و پرورش کرده اند

عمید رسولیان، استاد ریاضی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حذف انتگرال از کتاب های درسی و تاثیر آن بر دانشجویان، گفت: حذف انتگرال از کتب درسی مسئله ی مهمی نیست به این دلیل که باید به هدف دیپلم پی ببریم. دیپلم یک دوره آموزشی کلی است و هدف از دیپلم این است که فرد یک آموزش کلی از تمام دروس ببیند و بتواند تا اندازه ای نیازهایش را برطرف کند. نباید فکر کنیم که با حذف انتگرال از حجم دروس کم می شود و دانش آموزان ضربه می بینند؛ بلکه باید دقت کنیم که هم اکنون در دوره دیپلم به دانش آموزان مباحث زیادی را آموزش می دهیم.

انتگرال در دانشگاه هم آموزش داده می شود

این استاد دانشگاه تهران افزود: باید از خود بپرسیم منظور از دیپلم چه هست و از آن چه انتظاری می رود؟ وقتی که یک دانش آموز وارد دانشگاه می شود در رشته های علوم پایه و مهندسی، ریاضی عمومی یک و دو را آموزش می بیند.

این استاد ریاضی دانشگاه تهران در ادامه درباره علت اینکه برخی اساتید انتقاد می کنند که دانشجو وقتی به مباحثی مثل انتگرال آشنا نباشد باید آموزش را از ابتدا به آن ها شروع کرد، گفت: این مباحث همگی در درس ریاضی یک وجود دارد و به دانشجو آموزش داده می شود در حقیقت در ریاضی یک تمام مباحث ریاضی که در ۱۲ ساله دیپلم آموزش داده شده است وجود دارد. اما اساتید اغلب به سرعت از این مباحث رد می شوند و وقت زیادی را روی آن ها نمی گذارند؛ زیرا دانشجو تا حدی آموزش دیده است. البته سعی می کنیم مباحثی مانند انتگرال و مشتق را کامل آموزش می دهیم.


بیشتر بخوانید: جزئیات ورود توطئه های آمریکا به کتاب های درسی


رسولیان در ادامه با بیان اینکه وقتی دانشجو این مباحث را آموخته باشد کار برای اساتید آسان تر است، تصریح کرد: همه با حذف انتگرال به آموزش و پرورش حمله کردند بدون اینکه درباره آن فکر کنند. کتاب های درسی از جمله ریاضی در گذشته بسیار سنگین، ضخیم و مشکل بود به حدی که معلم هم نمی توانست از پس آن برآید. آموزش و پرورش مجبور به برگزاری دوره های ضمن خدمت می شد و در پایان سال قسمت هایی از کتاب را حذف می کردند.

حذف انتگرال

این استاد دانشگاه تهران در ادامه بیان کرد: این حجم از سخت گیری در دوره دیپلم ضرورتی ندارد، نباید از دیپلم انتظار زیادی داشته باشیم و دانش آموز را با مطالبی خسته کنیم که اصلا به درد او نمی خورد. حجم سنگین کتاب های درسی کار را برای دانش آموزان در کنکور سخت می کند.

رسولیان در ادامه افزود: با خسته کردن ذهن یک محصل موافق نیستم، از فردی که دیپلم دارد انتظار زیادی نباید داشته باشیم؛ زیرا با ورود به دانشگاه تمام مطالب را آموزش خواهد دید.

این استاد دانشگاه تهران در پایان تاکید کرد: موافق حذف انتگرال از کتب درسی هستم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1240792{/gallery}

افزودن نظر