توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1240755

کرونا محله چینی‌ها در لندن را به شهر ارواح تبدیل کرد

پس از تایید اولین مورد ابتلا به کرونا در لندن، مردم بازدید از محله چینی‌ها در این شهر را قطع کردند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اولین شخص مبتلا به کرونا در شهر لندن تایید شد که به گفته کارشناسان این نهمین مورد ابتلا به این ویروس در کشور انگلستان بوده است.
طی یک روز بیش از ۷۵۰ نفر از اهالی انگلستان برای ویروس کرونا مورد آزمایش قرار گرفتند. در بررسی از افرادی که خواستار انجام آزمایش کرونا ویروس شده اند، این نتیجه به دست آمده است که حدود ۱۴ درصد از آن ها به دلیل تماس با افراد با ملیت چینی دچار وحشت و هراس شده اند. هیچ یک از ۷۶۳ نفری که آزمایش کرونا ویروس بر روی آنها انجام شده مبتلا به بیماری نبوده اند، اما به دلیل معاشرت با اهالی شرق آسیا نگران از ابتلا به بیماری و مرگ شده اند.

محله چینی ها در شهر لندن یکی از جاذبه های گردشگری در این شهر است که دارای سبک و سیاقی به شکل شهر های واقع در کشور چین است. در این محله تعداد زیادی رستوران وجود دارد که در زمان های عادی مملو از جمعیت هستند، اما اکنون و در روز های نخست سال نوی چینی به دلیل ترس از ابتلا به کرونا ویروس تمام محله خالی از سکنه و گردشگر است.

نخستین فرد مبتلا به کرونا در شهر لندن یک خانم است که از چین به انگلستان سفر کرده و آزمایش او مثبت بوده است. هم اکنون او در بیمارستانی در جنوب لندن تحت معالجه قرار دارد.

با وجود آنکه سال ۲۰۲۰ میلادی تازه شروع شده است، اما ۳ نفر از هر ۱۰ نفر اهالی انگستان اعلام کرده اند از رفتن به محل هایی با تجمع زیاد یا مسافرت با هواپیما برای رفتن به تعطیلات خودداری می کنند، زیرا نگران ابتلا به بیماری هستند.

کرونا


بیشتر بخوانید: افزایش آمار جان باختگان کرونا


در محله چینی های لندن کارکنان رستوران ها و هتل ها مبتلا به بیماری نیستند، اما به دلیل وجود اصالت چینی و شرق آسیایی مردم از رفتن به این محله خودداری می کنند.

بنابر آخرین آمار ها ویروس کرونا تا کنون در دنیا سبب مرگ یک هزار و ۵۰۰ نفر و ابتلای ۶۶ هزار و ۴۹۲ نفر به این بیماری شده است.


برخی از افراد با اصالت چینی که سال هاست در کشور انگلستان زندگی می کنند اعلام کرده اند فرزندان آنها در مدارس مورد اذیت و آزار قرار می گیرند و اطرافیان نگران ابتلا به بیماری در اثرمعاشرت با آنها هستند.

کارشناسان اعلام کرده اند ویروس کرونا سبب ایجاد نوعی رفتار های نابه هنجار نژادپرستانه نسبت به افراد با اصالت آسیای شرق و جنوب شرقی به ویژه چینی ها شده است.

کرونا ویروس می تواند سبب عفونت حاد ریوی شود و سندرم حاد تنفسی یکی از عارضه های ایجاد شده در اثر کرونا ویروس است.

این ویروس به دلیل شکل میکروسکوپی ویژه خود که به صورتی ویژه است corona به معنی تاج نام گذاری شده است. کارشناسان نام بیماری ایجاد شده در اثر کرونا ویروس را COVID-۱۹ نام گذاری کرده اند.

کرونا ویروس می تواند گونه های فراوانی از جمله انسان، گاو، خوک، مرغ، سگ، گربه و حیوان های وحشی را آلوده کند.

در سال ۲۰۰۳ که سارس در چین و هنگ کنگ شیوع پیدا کرد بیش از ۷۰۰ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.


به گفته کارشناسان علامت های کرونا ویروس در افراد بسیار متغیر است به طور مثال برخی افراد ممکن است هیچ علائمی نداشته باشند یا دچار موارد خفیفی، چون گلودرد یا سردرد باشند. برخی افراد امکان دارد دچار مشکلات حاد تر چون تب، سرفه و مشکل های تنفسی شوند.


بنا براعلام پزشکان تنها درصد کمی از بیماران به عفونت شدید مبتلا می شوند که در اثر آن ریه آنها آسیب دیده و مبتلا به ذات الریه می شوند که وضعیتی خطرناک برای حیات است و می تواند سبب تورم و تجمع مایعات در ریه ها شود.

اولین موارد شناسایی شده ابتلا به کرونا ویروس متعلق به افراد شاغل در بازار عمده فروشی خوراک های دریایی Huanan در شهر ووهان کشور چین بوده است. عفونت ایجاد شده در افراد در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ به وسیله پزشکان در شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان شناسایی شد.


تا ۸ ژانویه سال میلادی جاری ۵۹ مورد مشکوک به بیماری شناسایی شد و به تدریج میزان مبتلایان سیر صعودی پیدا کرد.

برای جلوگیری از گسترش بیماری بسیاری از کشور ها پرواز های رفت و برگشت خطوط هوایی خود به کشور چین را به حالت تعلیق درآورده اند.


اکنون در فرودگاه های کشور های مختلف جهان از روش های مختلف غربالگری برای کنترل و اندازه گیری درجه حرارت بدن مسافران استفاده می شود، زیرا عفونت این بیماری سبب بالا رفتن دمای بدن می شود.

هر چند در برخی افراد علامت های بیماری چند هفته پس از ابتلای فرد مشخص می شود و اندازه گیری دمای بدن در فرودگاه به تنهایی نمی تواند شاخص سلامت یا ابتلای افراد به بیماری باشد.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1240755{/gallery}

افزودن نظر