توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1240708

افول جامعه با بی تدبیری در بخش فرهنگی دانشگاه

معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا گفت: عدم سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی از بعد منابع انسانی و اقتصادی افول فرهنگی جامعه را در پی خواهد داشت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، 15/کریمان/ندا گلیجانی مقدم معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا در گفت‎ وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: یکی از معضلات بزرگ جامعه ما بها ندادن به مباحث فرهنگی و اجتماعی است که این امر در سطوح مختلف قابل شناسایی و بررسی خواهد بود. عدم درک درست از بنیادهای فرهنگی جوامع که بی تردید تاثیر مستقیمی بر نیازهای اولیه هر جامعه انسانی دارد، مسئولان را به سوی تصمیم گیری های فارغ از ابعاد فرهنگی سوق می دهد و این امر در دراز مدت منجر به آسیب های جدی در حوزه فرهنگ و هویت یابی جامعه خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا در ادامه گفت: بی تردید عدم سرمایه گذاری در این حوزه چه از بعد منابع انسانی و اقتصادی افول فرهنگی جامعه را در پی خواهد داشت. با علم به مشکلات اقتصادی در کشور و تعهدی که همه ما در کمک به حاکمیت برای عبور از این دوره داریم باید برمبنای اقتصاد مقاومتی برنامه هایمان را سامان دهیم. اما سخت گیری مالی بر حوزه فرهنگی بیش از حوزه های دیگر اعمال می شود که مصرانه تقاضای بازنگری داریم.

گلیجانی مقدم افزود: دانشگاه نیز به تبع سایر مراکز دولتی از سهم بودجه مشخصی برخوردار است و در این میان سهم معاونت های فرهنگی نیز متاسفانه در اولویت بودجه ریزی قرار ندارد. مبلغ سرانه فرهنگی دانشجویان در سال های اخیر کاهش چشمگیری داشته است، با این حال معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا با اتخاذ تداییری تلاش کرد تا از رشد فعالیت ها نسبت به سال های گذشته کاسته نشود.

او در ادامه گفت: در این جهت برگزاری نشست های متعدد در حوزه مدیریت مالی و مدیریت زمان برای دانشجویان فعال در انجمن های علمی، کانون های فرهنگی، اجتماعی، هنری و مذهبی، و همین طور بخش نشریات کمک قابل توجهی برای تغییر نگاه در برنامه ریزی های دانشجویی ایجاد کرد و در سال جاری نه تنها کاهش برنامه نداشته ایم. با این شیوه نوع برنامه ها متناسب با شرایط جدید ساماندهی شد و ضمن مدیریت بودجه از فعالیت های داوطلبانه و خودگردان استفاده بهینه صورت گرفت. در مواردی نیز با مشارکت مراکز بیرونی برنامه ها با وجود حامیان انجام شد. البته کاهش فعالیت هایی نظیر برپایی اردوها که نیازمند بودجه هستند در سال جاری قابل توجه است.


بیشتر بخوانید: بودجه دانشگاه پاسخگوی فعالیت های فرهنگی دانشجویان نیست


معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا بیان کرد: حمایت های جدی ریاست و معاونت اداری و مالی دانشگاه الزهرا موجب شد تا بودجه به تناسب آنچه به مجموعه دانشگاه تعلق گرفته است، تخصیص متناسب یابد و مشکل اصلی عدم تخصیص کامل بودجه مصوب است.

گیلجانی مقدم در ادامه افزود: برنامه ریزی برای مناسبت های آتی مانند: میلاد فرخنده حضرت علی(ع) و روز پدر، استقبال از بهار و روز درختکاری از برنامه های پیش روی معاونت است که با تشکیل ستاد برنامه های متنوعی در دست اقدام است.

او در پایان یادآوری کرد: برگزاری مسابقات قرآن و عترت نیز از برنامه های مهم پیش روی معاونت در اسفند ماه سال جاری است.

انتهای پیام /

تماشاخانه تصویر

{gallery}1240708{/gallery}

افزودن نظر