توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1240611

نخوردن غذا باعث کاهش وزن می‌شود؟

برخی افراد با وجود گرفتن رژیم های سخت غذایی، نتیجه ای نمی گیرند، دلایل بی شماری وجود دارد که مانع لاغری می شود که باید به آنها توجه کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

پیام فرح بخش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بسیاری از افراد برای کاهش وزن خود از روش های مختلف مانند حذف وعده های غذایی استفاده استفاده می کنند، اما جالب است بدانید حذف وعده غذایی نه تنها به کاهش وزن کمک نمی کند بلکه با ثابت ماندن ۴ وعده غذایی و اضافه شدن دو میان وعده، افراد می توانند برای کاهش وزن خود برنامه ریزی کنند .
او افزود: با نخوردن غذا در یک وعده، احساس گرسنگی شدیدی در فرد بوجود می آید و به خاطر کالری که بدن از دست داده است، در وعده بعدی نمی تواند گرسنگی خود را کنترل کند و با خوردن غذای بیشتر کالری از دست رفته را جبران می کند.
این متخصص تغذیه بیان کرد: در علم تغذیه و رژیم درمانی موضوعی با عنوان غذا های چربی سوز وجود ندارد که بتوان با حذف وعده غذایی و مصرف غذا های چربی سوز در وعده بعد، وزن خود را کاهش بدهیم. با مصرف غذا های کم چرب در هر وعده غذایی، می توان این باور غلط را از بین برد.
فرح بخش افزود: یکی از راه های کاهش وزن، افزودن وعده غذایی از ۴ وعده به ۶ وعده و میان وعده غذایی است.
او در پایان گفت: افرادی که قصد کاهش وزن دارند باید با مراجعه به متخصص تغذیه و برنامه ریزی مناسب، فرآیند کاهش وزن را انجام دهند.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1240611{/gallery}

افزودن نظر