توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1239918
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ارتقای سطح علمی دانشگاه نیازمند تعامل با سایر مراکز علمی

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: ما دانشگاهیان باید با ارتقای سطح علمی دانشگاه و ایجاد امکانات کافی برای دانشجویان، تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ارتقای سطح علمی دانشگاه نیازمند تعامل با سایر مراکز علمی

پایان نامه ها ورساله های دانشجویی باید  به سمت و سوی عملی شدن سوق پیدا کند

جبار علی ذاکری، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: دانشگاه علم و صنعت ایران جزو یکی از دانشگاه های پیشرو در ارتباط با صنعت و تعاملات صنعتی است به همین دلیل برنامه هایی را امسال دنبال کردیم و همینطور ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: یکی از مباحث مهم در این زمینه تضمین متقابل است. برای اینکه کارفرمایان به نتایج پژوهش ها و کاربردی شدن آنها اطمینان حاصل کنند، تفاهم نامه ای را باصنایع دفاع منعقد کردیم .

ذاکری بیان کرد: دانشگاه علم و صنعت ایران به دلیل داشتن دانشکده منحصر به فرد مهندسی راه آهن در این حوزه فعال است و ارتباطات صنعتی خوبی با صنایع وابسته به حمل ونقل ریلی و حوزه سیاست گذاری با وزارت راه و شهرسازی دارد.

شناخت نیازهای جامعه و توانمندی ها آن ضروری است

او گفت: امیدواریم که در داخل کشور به ضرورت تولید ریل توجه و نیازهای جامعه و توانمندی ها آن شناخته شود و همچنین با شناخت ظرفیت شرکت ذوب آهن در این حوزه اقدامات لازم انجام شود .

ذاکری مطرح کرد: از طرفی ما دانشگاهیان باید با ارتقای سطح علمی دانشگاه و ایجاد شرایط و امکانات کافی برای دانشجویان ارتباط و تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت بیان کرد: تعاملات دانشگاه ها با صنعت به گونه ای است که هم صنعت از نتایج پژوهش های دانشگاهی بهره مند می شود و آثارش را در حوزه اقتصاد، ارائه خدمات، ارتقای کیفیت خدمات می بیند و هم پایان نامه و رساله های دانشجویی به سمت و سوی عملی شدن در صنعت کشور سوق پیدا می کند.


بیشتر بخوانید: توسعه حمل و نقل ریلی نیازمند حمایت کارفرمایان


ذاکری افزود: اخیرا در دانشگاه بیش از ۴۰ درصد از پایان نامه ها و رساله ها را به سمت پایان نامه های کاربردی سوق داده ایم و سعی می کنیم تعاملات را نه تنها با شرکت ها و مجموعه های دولتی؛ بلکه با بخش های خصوصی هم تأمین و توسعه دهیم.
او تصریح کرد: امیدواریم با این برنامه ها بخشی از مشکلات و مسائلی که در صنایع ما و شرکت ها وجود دارند، رفع شده و به ارتقای بهره وری و ارائه خدمات با کیفیت کمک کنیم .
ذاکری گفت: در شرایط فعلی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بودجه را دریافت کردیم، اما باتوجه به وعده سازمان برنامه و بودجه امیدواریم تا پایان سال قول تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه محقق شود.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1239918{/gallery}

افزودن نظر