توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1239837
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس در مناطق برفی

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تیم‌های واکنش سریع دانشگاه‌های علومی پزشکی برای اعزام به مناطق درگیر برف و کولاک، آمادگی کامل دارند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، آمادگی تیم های واکنش سریع دانشگاه های علومی پزشکی در مناطق برفی

پیر حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ورود سامانه بارشی قوی به کشور و بارش برف و ریزش بهمن در استان گیلان اظهار کرد: بر اثر بارش سنگین برف و کولاک در ۱۶ شهرستان استان گیلان مانند محور های رشت- قزوین، سراوان – فومن، آستارا – نمین، اسالم – خلخال در حدود ۹۸۰ راه فرعی مسدود شده و برق ۲۶۰ هزار خانوار و آب بیش از ۶۰ روستا نیز قطع شده است.
او ادامه داد: مرکز عملیات بحران وزارت بهداشت به تمام بیمارستان ها و حوزه های سلامت اعلام آماده باش کرده است. همچنین تیم های واکنش سریع دانشگاه های علومی پزشکی البرز، زنجان، قزوین و مازندران برای اعزام به مناطق درگیر برف و کولاک، آمادگی کامل دارند.
کولیوند با اشاره به آماده باش اورژانس هوایی قزوین و البرز جهت اعزام به استان گیلان، تاکید کرد: جهت انتقال بیماران و مصدومان با سازمان راهداری هماهنگی های لازم انجام گرفته است و به طور مرتب سایت های معتبر هواشناسی داخلی و خارجی رصد می شوند. تیم های ارزیاب و واکنش سریع ستاد سازمان اورژانس کشور به مناطق متاثر از برف و کولاک شدید در استان تهران اعزام شده است.
او بیان کرد: در حال حاضر ۱۶۵ مادر باردار پر خطر و بیماران خاص ار مناطق صعب العبور به محل امن منتقل شده اند و ۱۸ آمبولانس کمک دار در مناطق کوهستانی جهت انتقال بیماران و مصدومان قرار دارند.
رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: ۱۰ خودرو آفرود جهت کمک و انتقال بیماران در راه مانده در محور سراوان – فومن به خصوص محور رشت – قزوین مستقر شده اند و ۱۷۲ مصدوم ناشی از سقوط از بام خانه و سالخوردگی منتقل شده اند.
کولیوند افزود: مراقبت های بهداشتی در زمینه های آب آشامیدنی، مواد غذایی با حضور تیم های واکنش سریع در سطح استان گیلان با هدف پیشگیری از بروز بیماری های منتقله از آب و غذا انجام گرفته است. تا به امروز ۲۰ مسموم ناشی از گاز مونوکسید کربن به مراکز درمانی منتقل شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: در هنگام بارش برف از سفر های غیر ضروری خودداری شود و از تردد با وسایل فاقد زنجیر چرخ در زمان یخبندان پرهیز شود.

توصیه اورژانس در روزهای برفی

او افزود: پرتاب گلوله برفی منجر به جراحت فوری و حتی خسارت مالی می شود. هنگام پارو کردن برف پشت بام ها باید افراد خود را با طناب محکمی ببندند.
رئیس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: برای پیشگیری از برخورد وسایل نقلیه عبوری علائم هشداری در فاصله مناسب قرار داده شود همچنین هنگام رانندگی بر روی سطوح لغزنده از گرفتن ترمز های ناگهانی پرهیز شود.
کولیوند گفت: به منظور پیشگیری از برخورد با وسایل نقلیه حتما از پیاده رو عبور کنید و در روز های برفی حتی الامکان از موتور سیکلت و دوچرخه استفاده نشود.
او ادامه داد: هنگام عبور از خیابان مراقب سقوط قندیل های یخی آویزان از ناودان و لبه ساختمان ها باشید. سطح یخ زده دریاچه های مصنوعی در زمان بروز یخبندان بسیار خطرناک هستند؛ از تردد بر روی آن ها به شدت خودداری کنید.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1239837{/gallery}

افزودن نظر