توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1226134
آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت؛

از اصلاح ایرادهای نگارشی رتبه‌بندی در حقوق بهمن معلمان تا آمادگی برای ساخت مدرسه در سوریه

آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری مربوط به رتبه بندی فرهنگیان و کمک به ساخت مدرسه در سوریه سپری شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اخبار آمورش و پرورش، آموزش و پرورش در هفته ای که گذشت با اخباری درباره آاصلاح ایراد های نگارشی رتبه بندی فرهنگیان در حقوق بهمن ، یک درصد دانش آموزان در معرض آسیب های شدید روانی و آماده انتقال تجربیات برای توسعه فضاهای آموزشی در سوریه هستیم سپری شد.

اصلاح ایراد های نگارشی رتبه بندی فرهنگیان در حقوق بهمن

یارمحمد حسین بر مدیرکل امور اداری و تشکیلاتی آموزش و پرورش درباره برگزاری جلسه برای بررسی شائبه ها در روند اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان اظهار کرد: در جلسه با هیئت ممیزه مشکلات مطرح شده از سوی معلمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد تا در موارد که به آن ایراداتی وارد است، برای صحت و سقم آن استعلام گرفته شود.

او ادامه داد: در مواردی اجرای رتبه بندی با ایرادات نگارشی در احکام را داشتیم که این ایرادات در فیش حقوقی بهمن اصلاح می شود بنابراین در برخی گروه ها که مبلغ دریافتی کمتر از میزان در نظر گرفته شده بود، تغییر حاصل خواهد شد همچنین باید توجه داشته باشیم که در ابتدای اجرای کار هستیم و برخی اشکال های این چنینی ممکن است.

یک درصد دانش آموزان در معرض آسیب های شدید روانی

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان می تواند در حوزه سواد رسانه ای وارد عمل شود، گفت: بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز در فضای دیجیتال داریم که باید توجه جدی به آنها شود.

او با اشاره به آمار آسیب های اجتماعی در میان دانش آموزان گفت: یک درصد دانش آموزان در معرض آسیب های شدید روانی و ۳۰ درصد نیازمند توانمندسازی در بخش سلامت روان هستند. این یعنی زنگ خطر سلامتی در مدارس به صدا در آمده است؛ در این میان تشکل ها مانند اتحادیه انجمن های اسلامی می توانند به تقویت مهارت روحی و روانی کمک کند.

وزیر ارشاد با تاکید بر جایگاه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بر بیانیه گام دوم انقلاب گفت: با تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم مبنی بر اینکه موتور تحرک گام دوم، علم و دانش است، باید در این عرصه قوی شویم و انجمن ها می توانند پل ارتباطی برای شکوفایی خلاقیت های دانش آموزان در جبهه علمی باشند.

دشتیاری بلوچستان؛ مدارسی گیر افتاده در سیل زیر سقف آسمان

استان پهناور کشور که حتی مسیر هوایی اش هم چندان زود تو را به مقصد نمی رساند چه برسد به مسیر های زمینی، آن هم با راه های ناهموار منطقه که هر لحظه خطر یک سانحه وجود دارد، این روزها بر محرومیتش افزوده شده است و زندگی شان در خروش طبیعت گیر کرده است.

دیار مردمان مقاوم بلوچ چشم انتظار اندکی توجه است تا غبار چندین ده ساله محرومیت را از منطقه بزاید، فرزندان این خطه گویی جبر روزگار را درک کرده اند، هر کودکی در این دیار باشد، محکوم به محرومیت می شود مگر آنکه دستی توانمند، حامی اش باشد.

خطه بلوچستان بیش از هر کمکی به همدردی و همراهی فرهنگی نیاز دارند؛ همان دغدغه ای که مدرسه می تواند چاره آن باشد تا شاید قدری از این محرومیت کاسته شود؛ این منطقه جهادگران علمی و فرهنگی مانند حسین علیمرادی ها، همان جوان جهادگر و خیر مدرسه ساز در منطقه دشتیاری، را می طلبد تا دغدغه فرهنگی منطقه را برطرف کنند؛ در مناطق مختلف بلوچستان همانطور که در فواصل کمی از هم مسجد وجود دارد، نیاز به مدرسه به عنوان یک پایگاه فرهنگی هم احساس می شود.

آماده انتقال تجربیات برای توسعه فضاهای آموزشی در سوریه هستیم

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش از آمادگی کشورمان برای مشارکت در بازسازی واحد های آموزشی سوریه که براثر جنایات جنگی تروریست های تکفیری داعش آسیب دیده است، خبر داد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: همکاری های دوجانبه میان ایران و سوریه در حوزه آموزش وپرورش، به شکل گیری فرهنگ مشترک میان دو ملت خواهد انجامید که بی شک، پایگاه اصلی مکتب مقاومت اسلامی هستند.

تلاش برای بازگشت تعجیل معلمان

علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه آموزش و پرورش درباره شائبه های رتبه بندی فرهنگیان اظهار کرد: در اجرای رتبه بندی قانون باید رعایت شود؛ بنابراین با دقت خاصی کار را پیش بردیم و در مواردی شائبه برداشت های فردی و متفاوت از اجرا داریم که بازنگری در احکام را انجام دادیم.

الهیار ترکمن گفت: سه شنبه جلسه هیئت مرکزی ممیزه را داریم و در مورد مواردی، چون مرور احکام و قانون تعجیل برنامه ریزی داریم که البته باید طبق قانون باشد.

او به تدوین برنامه هفتم توسعه هم اشاره و اظهار کرد: برنامه ششم ۱۴۰۰ به پایان می رسد و برنامه هفتم آخرین سند چشم انداز ۱۴۰۴ است، بنابراین باید در این برنامه سیاستگذاری مشخصی داشته باشیم علاوه بر آن باید برای تدوین سند چشم انداز دوم آماده شویم.

ساخت مدارس سیل زده نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است

حمیدرضا رخشانی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره وضعیت مدارس سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به بررسی های انجام شده ۵۶ مدرسه که پیش از این در نوبت تخریب و بازسازی قرار داشتند کاملا از بین رفته اند و باید بازسازی آن هرچه زودتر آغاز شود.

او ادامه داد: این مدارس تحصیلی با ۲۰۰ کلاس درس برای ساخت به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند علاوه بر آن برای تعمیرات ۲۸۵ مدرسه دچار آسیب نیازمند اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۵۰ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات مورد نیاز است، اظهار کرد: تا کنون ۲۰ کامیون تجهیزات با ارزش حدود ۳ میلیارد تومان به مناطق آسیب دیده ارسال شده است. علاوه بر آن خیرین استانی و حتی کشوری وارد عمل شدند تا هزینه ها و تجهیزات لازم را تامین کنند؛ البته از دولت هم انتظار داریم تا با توجه به شرایط علاوه بر تعهد ۳۰ درصدی خیرین وارد عمل شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1226134{/gallery}

افزودن نظر