Logo
چاپ کردن این صفحه
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

استراتژی جدید توزیع انسولین قلمی در داروخانه‌های منتخب کشور

مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از استراتژی جدید توزیع و عرضه انسولین قلمی در ۶ هزار داروخانه منتخب خبر داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

استراتژی جدید توزیع انسولین قلمی در داروخانه‌های منتخب کشور

غلامحسین مهرعلیان مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به استراتژی جدید توزیع و عرضه انسولین قلمی اظهار کرد: به منظور سهولت و دسترسی آسان افراد و پایش صحیح و مناسب مصرف انسولین سیاست گذاری هایی مبنی بر توزیع دارو به صورت متمرکز در داروخانه های منتخب استان ها و مراکز شهرستان ها صورت گرفته است.
بیشتر بخوانید: کم لطفی نمایندگان مجلس در قبال سازمان غذا و دارو
او افزود: ورود انسولین های قلمی در داروخانه های منتخب می تواند از پخش انسولین در داروخانه های سطح شهر و نواقص نسخ بیماران برای دریافت دارو پیشگیری کند و خوشبختانه می توان گفت در تلاش هستیم حجم بالایی از دارو ها در داروخانه های منتخب سراسر کشور عرضه شود .
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: ۱۴ هزار داروخانه داریم که در حدود ۶ هزار مورد در سراسر کشور مشمول توزیع انسولین قلمی شده اند، امید است در آینده نزدیک تعداد این داروخانه ها از ۶ هزار به ۱۰ هزار افزایش پیدا کند، زیرا در کشور با هیچ گونه کمبودی در زمینه توزیع و عرضه دارو رو به رو نیستیم و تنها معضل اصلی درحال حاضر پخش انسولین هاست.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1225817{/gallery}

مطالب مرتبط

طراحی و توسعه 'فناوری اطلاعات سراج'