توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1225817
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

استراتژی جدید توزیع انسولین قلمی در داروخانه‌های منتخب کشور

مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از استراتژی جدید توزیع و عرضه انسولین قلمی در ۶ هزار داروخانه منتخب خبر داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

استراتژی جدید توزیع انسولین قلمی در داروخانه‌های منتخب کشور

غلامحسین مهرعلیان مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به استراتژی جدید توزیع و عرضه انسولین قلمی اظهار کرد: به منظور سهولت و دسترسی آسان افراد و پایش صحیح و مناسب مصرف انسولین سیاست گذاری هایی مبنی بر توزیع دارو به صورت متمرکز در داروخانه های منتخب استان ها و مراکز شهرستان ها صورت گرفته است.
بیشتر بخوانید: کم لطفی نمایندگان مجلس در قبال سازمان غذا و دارو
او افزود: ورود انسولین های قلمی در داروخانه های منتخب می تواند از پخش انسولین در داروخانه های سطح شهر و نواقص نسخ بیماران برای دریافت دارو پیشگیری کند و خوشبختانه می توان گفت در تلاش هستیم حجم بالایی از دارو ها در داروخانه های منتخب سراسر کشور عرضه شود .
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: ۱۴ هزار داروخانه داریم که در حدود ۶ هزار مورد در سراسر کشور مشمول توزیع انسولین قلمی شده اند، امید است در آینده نزدیک تعداد این داروخانه ها از ۶ هزار به ۱۰ هزار افزایش پیدا کند، زیرا در کشور با هیچ گونه کمبودی در زمینه توزیع و عرضه دارو رو به رو نیستیم و تنها معضل اصلی درحال حاضر پخش انسولین هاست.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1225817{/gallery}

افزودن نظر