توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1225303
معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح کرد؛

ادغام طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در شبکه بهداشتی و درمانی کشور

رییسی گفت: سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی به جای خانه‌های بهداشت، از خانواده‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ،مراسم بررسی روند اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" که با حضور وزیر بهداشت در مرکز جامع خدمات سلامت زنده یاد مهرپرور کاشان برگزار شد.

در این مراسم علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار کرد: طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" کمتر از سه ماه در کشور آغاز شده است.
او افزود: گزارشی از وضعیت اجرای آزمایشی این طرح در سه استان اصفهان، قزوین و سمنان قرار است در اسفند امسال تهیه شود.
رئیسی بیان کرد: مشارکت بسیار بالای مردم در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در کشور نشان داد مردم به حوزه سلامت، اعتماد دارند. طبق برآورد حدود ۳۱ میلیون نفر برای سنجش و کنترل فشارخون، مراجعه کردند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: در سال های اخیر، سفیران سلامت در حوزه سلامت فعالیت داشتند، اما سفیران سلامت یا سلامتیاران طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" به عنوان نیرو های رابط و اصلی ما در خانواده ها فعالیت دارند و سطح مراقبت های اولیه بهداشتی را یک پله عقب بردیم و سطح پایه در خانواده تعریف کردیم. اکنون، سطح مراقبت های اولیه بهداشتی به جای خانه های بهداشت، از خانواده ها آغاز می شود.
رییسی افزود: طرح هایی مانند طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" و طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، همه گیر، موثر، مفید، اثربخش و کاملا کم هزینه است. برای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، یک ریال اضافه هزینه نکردیم بلکه از منابع موجود در بیماری های غیرواگیر، این طرح اجرا شد و یا طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان، یک ریال هزینه اضافه برای دولت ندارد بلکه منابع به صورت هدفمند با تاکید بر گروه های هدف، هزینه می شود.
بیشتر بخوانید: اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت از سال آینده
او تصریح کرد: طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" دیگر طرح نیست بلکه جزو برنامه های وزارت بهداشت است و این برنامه در نظام شبکه بهداشتی و درمانی کشور، ادغام شده است و تمام ۲۱ فاکتور مورد نیاز یک برنامه در نظام شبکه بهداشتی و درمانی برای این برنامه طی شده است.
معاون بهداشت یادآوری کرد: از چالش ها و نقاط ضعف موجود در طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" که به صورت آزمایشی در حال اجرا است، استقبال خواهیم کرد، چون می خواهیم این برنامه را در کل کشور، اجرا کنیم.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1225303{/gallery}

افزودن نظر