توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1185334
نماینده دوره پنجم مجلس:

گرانی بنزین باید مانند هدفمندی یارانه‌ها اجرا می‌شد

حسینی گفت: دانشجویان از دوران انقلاب پیشتاز بودند و جهاد سازندگی با تکیه بر جوانان ایجاد شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

محمد حسینی، وزیر ارشاد سابقبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حسینی، وزیر ارشاد دولت دهم و نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه دانشگاه محل مجاهدت های سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، گفت: حادثه ۱۶ آذر ۶۶ سال پیش رخ داد و از آن زمان تا کنون دانشجویان همواره پیشگام و پیشتاز و نقش آفرین در کشور بودند.
او ادامه داد: نقش دانشجویان و انتظارات و مطالبات آن ها از موضوعاتی است که در روز دانشجو باید به آن پرداخت. همانطور که روز گذشته رئیس قوه قضائیه در دانشگاه تهران و بین دانشجویان حاضر شد و به صحبت های جدی دانشجویان و مشکلات آن ها گوش داد ؛ ای کاش رئیس جمهور هم در جمع دانشجویان حضور می یافت و پیشنهادات سازنده آن ها را می شنید چرا که با کمک این پیشنهادات می توان شرایط بهتری برای کشور رقم زد.
حسینی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما امسال در اسفند رویداد مهمی در کشور داریم و دانشجویان می توانند در انتخابات مجلس طلایه دار باشند. باید توجه داشت که انتخابات مجلس شورای اسلامی می تواند منشا تحول باشد و نیازی نیست با آشوب و خشونت مشکلات را مطرح کرد. خوشبختانه در ایران ما مردم سالاری داریم و مردم همه چیز را رقم می زنند در انتخابات امسال نیز مردم می توانند،کسانی را به خانه ملت بفرستند که بتوانند در کشور تغییر و تحول ایجاد کنند و در این شرایط دانشجویان هستند که روشنگری می کنند و استادان دانشگاه ها نقش مرجعیت دارند.
وزیر ارشاد دولت دهم بیان کرد: ۴۱ سال از انقلاب اسلامی می گذرد؛ از ۲۲ بهمن ۵۷ تا کنون کار های بزرگی انجام شده است و پزشکان نقش اساسی در زیر آتش و گلوله برای نجات رزمندگان داشتند، اکنون شما در امنیت و آرامش در حال تحصیل هستید همه نتیجه فداکاری های ایثارگران شهدا و رزمندگان در طول ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن است.
او تصریح کرد: پزشکان آن زمان اغلب هندی و پاکستانی بودند و بیماران برای کوچک ترین عمل جراحی به اروپا عازم می شدند، اما خوشبختانه اکنون در حوزه پزشکی پیشرفت های بسیاری داشته ایم.
حسینی با بیان اینکه کشور با مشکلات اقتصادی روبرو است، گفت: یکی از دلایل اغتشاشات اخیر تورم، گرانی و بیکاری بود که این مشکلات را نمی توان کتمان کرد و مسئولان باید برای بهتر شدن شرایط اقتصادی کشور تلاش کنند.
وزیر ارشاد دولت دهم با بیان اینکه بنزین بهانه و مستمسکی برای سودجویان آشوبگران و دشمنان شد، گفت: متاسفانه در اغتشاشات اخیر سوء استفاده کردند و خسارات مادی و معنوی به کشور وارد شد مشابه این طرح را ما در هدفمندی یارانه ها داشتیم، اما نحوه اجرای آن به درستی صورت گرفت. یک سال کار رسانه ای انجام دادیم و موضوع پس از طرح در کمیسیون اقتصادی و تایید نمایندگان در دستور کار قرار گرفت و پیش از اجرا پول یارانه ها در حساب مردم بود.
او تصریح کرد: متاسفانه پس از افزایش ناگهانی قیمت بنزین عده ای آموزش دیده به خیابان ها آمدند و از ماجرا سوء استفاده کردند. چرا باید کاری کنیم که بهانه دسیت سودجویان بیفتد و بدون مشورت با نخبگان و نمایندگان طرحی اجرا شود؟.

دانشجویان باید با بصیرت و روشنگری وارد صحنه شوند

حسینی بیان کرد: مسئولان کشور می توانند در خدمت مردم باشند یا می توانند حساب های خود را پر از پول کنند و درآمد های میلیاردی داشته باشند. مجلس می تواند پر تلاش یا بی خاصیت باشد همچنین شورای شهر می تواند به وظیفه خود عمل کند یا شهر را رها کرده باشد و همه این ها بسته به انتخابات و انتخاب مردم دارد اینجاست که دانشجویان باید با بصیرت و روشنگری وارد صحنه شوند.
وزیر ارشاد دولت دهم اظهار کرد: ما دائم در جنگ روانی هستیم و دشمنان سرمایه گذاری زیادی در این زمینه انجام می دهند و می خواهند ما را در کشور خودمان زمین گیر کنند. جمهوری اسلامی داعش را در سوریه و عراق زمین گیر کرد و این دشمنان به دنبال هستند که پس از هر حمله و تک به ما پاتک بزنند و ما را در داخل کشور سرگرم خود کنند.
او بیان کرد: در عراق سفارت آمریکا برای دامن زدن به خشونت ها فعال است همانگونه که در سال ۳۲ تا ۱۳ آبان ۵۸ در ایران فعال بود و دنبال قائله افکنی و غارت اموال ایران بودند، اما این افتخار برای دانشگاه بود که علیه کودتای آمریکا اعتراض کرد و در نهایت در سال ۵۸ دانشجویان و دانش آموزان سفارت آمریکا را تسخیر کردند.
حسینی با تاکید بر اینکه ما نمی خواهیم تحت سیطره دولت دیگری باشیم، گفت: در موضوع برجام شاهد آن بودیم که دیپلمات های ما قبل از امضا می گفتند که ما با آمریکایی ها مذاکره می کنیم و حالا می بینیم که آقای عراقچی می گوید که مذاکره جواب نمی دهد و مقاومت بهتر است.

رد صلاحیت برخی نمایندگان کنونی در دور جدید انتخابات به دلیل فساد مالی

وزیر ارشاد دولت دهم با اشاره به برخی تخلفات نمایندگان مجلس اظهار کرد: جای شرمندگی دارد که اعلام می شود نمایندگانی که در مجلس هستند تعدادی برای دور جدید انتخابات رد صلاحیت خواهند شد، زیرا پرونده های مالی دارند ما نباید شاهد این قبیل سوء استفاده ها باشیم و نمایندگان باید عصاره برتر و برجسته ملت باشند و راهکار های خوب برای بودجه قاچاق و مالیات بیان کنند.
او یادآوری کرد: دانشجویان از دوران انقلاب پیشتاز بودند و جهاد سازندگی با تکیه بر جوانان ایجاد شد این جوانان آرمان خواه و ظلم ستیز هستند و روح آن ها آلوده نشده و وجهه محافظه کاری ندارند و در کشور می توانند نقش خوبی ایفا کنند.
حسینی تصریح کرد: مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز دانشجویان بودند و به کمک دانشجویان و متخصصان جوان کشور می توانیم آینده خوبی رقم بزنیم ما با دانشحویان هیچ بن بستی در کشور نخواهیم داشت.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1185334{/gallery}

افزودن نظر