توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1180368
جهانپور در گفت و گو باباشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

بستری ۴ هزار نفر در بیمارستان به دلیل موارد مشکوک به آنفولانزا/ پرهیز از مصرف خودسرانه دارو و آنتی بیوتیک در مراحل ابتدایی بیماری آنفولانزا

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در مرحله ابتدایی بیماری آنفولانزا از مصرف آنتی بیوتیک و کورتون پرهیز کند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، 1 بامداد/ بستری 4 هزار نفر در بیمارستان به دلیل موارد مشکوک به آنفولانزا/ پرهیز از مصرف خودسرانه دارو و آنتی بیوتیک در مراحل ابتدایی بیماری آنفولانزاکیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شیوع بیماری آنفولانزا در کشور، اظهار کرد: موج شیوع بیماری آنفولانزا در کشور از چند هفته گذشته همزمان با آغاز فصل پاییز شروع شده است و افرادی مانند زنان باردار، کودکان زیر ۵ سال و سالمندان باید بیشتر از سایرین از خود مراقبت کنند.

او ادامه داد: در حال حاضر ۴ هزار نفر در بیمارستان ها و مراکز درمانی سراسر کشور بستری شده اند و تمام آن ها بیماری آنفولانزا برایشان به اثبات نرسیده است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت اضافه کرد: برخی از افرادی که در بیمارستان ها بستری هستند، علائم مشکوک به بیماری آنفولانزا در آن ها دیده شده است یا مبتلا به عارضه شبهه آنفولانزا هستند.

او تأکید کرد: مصرف هرگونه کورتون و آنتی بیوتیک در مراحل اولیه بروز آنفولانزا نباید انجام شود، زیرا ممکن است باعث افزایش مرگ و میر یا طولانی شدن دوره بیماری شود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت بیان کرد: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفولانزا باید توصیه های بهداشتی را رعایت کرد و از روبوسی و دست دادن با سایرین جدا پرهیز شود.

جهانپور افزود: اگر به عارضه آنفولانزا مبتلا شدید، سریعا به پزشک معالج مراجعه کرده که در صورت تشخیص دارو های آنتی ویروس باید مصرف شوند.

او گفت: از ابتدای شروع موج بروز و شیوع آنفولانزا متأسفانه ۵۶ نفر فوت کرده اند به همین امر به مردم توصیه می کنم که بهداشت فردی و اجتماعی را به طور کامل رعایت کنند.


بیشتر بخوانید: آلودگی هوا در تشدید آنفلوانزا تاثیر گذار است؟


مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت یادآوری کرد: افراد مبتلا به بیماری آنفولانزا از مصرف خودسرانه دارو جدا پرهیز کنند و فقط دارو های تجویز شده به وسیله پزشک معالج خود را مصرف کنند و از خوردن مایعات در هنگام بیماری غافل نشوند.

انتهای پیام/

آخرین جزئیات از میزان بستری افراد در بیمارستان ها با آغاز موج جدید آنفلوانزا در کشور

تماشاخانه تصویر

{gallery}1180368{/gallery}

افزودن نظر