توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1171274
آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت؛

از سرانجام مدرسه‌داری دولتمردان تا نیمه کاره ماندن ۴۰ هزار کلاس درس در کشور

آموزش و پرورش در هفته ای که گذشت با اخباری درباره وضعیت فضای آموزشی کشور و چالش‌های این حوزه سپری شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، از سرانجام مدرسه داری دولتمردان تا نیمه کاره ماندن ۴۰ هزار کلاس درس در کشور، آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری همچون پای دولتمردان از مدرسه داری کوتاه می شود؟ و تلاش برای تکمیل ۴۰ هزار کلاس نیمه کاره در مدارس سپری شد.

پای دولتمردان از مدرسه داری کوتاه می شود؟

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به جامعیت مصوبه تعارض منافع اظهار کرد: این لایحه اگر در مجلس به قانون تبدیل شود جامع است و هر موردی را در بر می گیرد.

او ادامه داد: داشتن مدرسه و مدیریت یک چیز است ولی اگر حالت شرکت و سهامداری داشته باشد موضوعی دیگر است؛ تعارض منافع اجازه نمی دهد که هیچ تصمیمی گرفته شود که براساس منفعت شخصی افراد دیگر باشد.

معاون حقوقی رئیس جمهور بیان کرد: البته اینگونه نیست که هرکس فعالیت خصوصی دارد در دولت نیاید؛ چون در این صورت افراد کار بلد به دولت نمی آیند، ولی تمام همان مدیریت منافع مشخص می کند که چطور باید تضمین کرد هیچ وقت تصمیم گیری ها و اقدامات در منفعت خصوصی حاکم نشود.

تلاش برای تکمیل ۴۰ هزار کلاس نیمه کاره در مدارس

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: استان تهران یکی محروم ترین فضاهای آموزشی را دارد و در رده بندی های مدارس جز پایین ترین رده ها است. در حواشی تهران و مرکز نیازمند فضای آموزشی هستیم.

او ادامه داد: اکنون اولویت اصلی ما در تامین فضای آموزشی تکمیل ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کار در کشور است. متوسط فضای آموزشی در سطح کشور ۵/۲ مترمربع است؛ اما استانداری که در سند تحول پیش بینی شده ۸/۲ مترمربع است که باید این خلاء را پر کنیم.

اهتمام خیرین برای بازگشت دختران بازمانده از تحصیل

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه پیش از انقلاب ۳۸ درصد دختران از دسترسی به خدمات آموزشی ابتدایی محروم بودند، گفت: اکنون این رقم به چهار درصد کاهش یافته است البته در شرایط فعلی جمعیت دختران بازمانده از تحصیل سه تا چهار برابر پسران است.

او ادامه داد: اکنون آموزش و پرورش و وزارت کار در زمینه شناسایی و بازگرداندن کودکان به تحصیل، وارد عمل شده اند؛ البته در این شرایط نمی توان از نقش خیرین مدرسه ساز غافل شد که به برقراری عدالت آموزشی کمک می کند؛ باید برای دختران و پسران خدمات آموزشی برابر برقرار کنیم.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: آموزش و پرورش به مهارت های زندگی توجه ویژه ای داشته است چراکه مهارت های زندگی برای دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سهمیه سوخت سرویس مدارس تامین خواهد شد

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: با هماهنگی به عمل آمده سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس تامین خواهد شد.

او افزود: این سهمیه پس از ثبت نام تمام سرویس ها و بررسی میزان مورد نیاز از روز اجرای سهمیه بندی یعنی ۲۴ آبان جاری محاسبه و اعمال خواهد شد.

مراحل نهایی تامین بودجه سال ۹۹ در دولت

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در همایش ملی بانوان خیرین مدرسه ساز خطاب به خیرین اظهار کرد: شما خیرین کار بسیار مهم و سنجیده انجام داده اید وآنچه تشخیص دادید دقیقا نقطه کانونی برای توسعه و پیشرفت کشورهاست، امروز همه کشور ها توسعه یافتگی را بر پایه آموزش قرار می دهند، چراکه یکی از مولفه های توسعه آموزش است.

او ادامه داد: اکنون مبلغ یک هزار میلیارد تومان برای اعتبارات ملی خیرین تخصیص یافت که تخصیص ۱۰۰ درصدی بود؛ این امر نشان از حمایت دولت از تامین فضای آموزشی دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان ینکه هجدهمین ستاد بودجه روز گذشته شکل گرفت، تصریح کرد: بودجه سال آتی در سازمان برنامه و بودجه کشور در مراحل پایانی است و ارقام کلان بودجه را نهایی کردیم؛ البته ردیف ها باقی ماند و امروز در این جلسه آمدم تا بدانم برای سال جاری ردیف عمرانی متناسب با برنامه ریزی خیرین و امر مدرسه سازی چه کمیتی است تا آن را در لایحه بودجه تقدیم دولت کنم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1171274{/gallery}

افزودن نظر