توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1170645

سرانه مصرف قند و نمک ایرانیان چقدر است؟

مدیرکل اداره فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: مصرف بالای نمک موجب افزایش شیوع فشار خون بالا می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، بیشتر بخوانید: کاهش آسیب پذیری سالمندان در زمستان با چند نکته کلیدی

جلیل نژاد/ میزان قند و نمک مصرفی ایرانیان چقدر است؟محمد حسین عزیزی، مدیرکل اداره فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مصرف بالای برخی مواد غذایی مانند قند، نمک و چربی در بین ایرانی ها، اظهار کرد: متاسفانه بنابر آمار ها میزان نمک مصرفی ایرانیان دو برابر متوسط جهانی است.
او با اشاره به میزان نمک مصرفی ایرانیان بیان کرد: هر ایرانی روزانه ۱۰ گرم نمک مصرف می کند که این رقم باید به پنج گرم در روز کاهش پیدا کند چرا که مصرف بالای نمک عوارض خطرناکی به دنبال دارد و موجب افزایش شیوع فشار خون بالا می شود.
مدیرکل اداره فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ادامه داد: مصرف بالای نمک با افزایش فشار خون خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سکته های قلبی و مغزی را افزایش می دهد.


هر ایرانی سالیانه ۳۵ کیلوگرم قند و شکر مصرف می کند

عزیزی تصریح کرد: میزان قند مصرفی ایرانیان بالاتر از متوسط جهانی است و هر ایرانی سالیانه ۳۵ کیلوگرم قند و شکر مصرف می کند و این میزان مصرف بالا ایرانیان را گرفتار عوارض قند خون بالا مانند دیابت می کند که به دنبال آن فرد مبتلا به بیماری های کلیوی و آسیب های چشمی ناشی از قند خون بالا می شود.
او بیان کرد: توصیه ما این است که افراد قند، نمک و چربی کمتری مصرف کنند و تحرک بدنی خود را افزایش دهند؛ همچنین هنگام خرید مواد غذایی با توجه به چراغ راهنمای تغذیه ای مواد غذایی را تهیه کنند که قند، نمک و چربی آن ها به رنگ سبز نشان داده شده باشد.
انتهای پیام/

ایرانی ها روزانه چقدر نمک مصرف می کنند؟

تماشاخانه تصویر

{gallery}1170645{/gallery}

افزودن نظر