پیام تسلیت معاون رییس جمهور و وزیر علوم در پی درگذشت پروفسور رضا

«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و «منصور غلامی» وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری با صدور پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت پرفسور «فضل‌الله رضا» دانشمند برجسته ایرانی را تسلیت گفتند.

در پیام تسلیت معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری آمده است: دستاوردهای تحسین‌برانگیز پروفسور رضا، در عرصه‌های مختلف علمی، نه برای ایران، بلکه برای جهان راه‌گشا و احترام‌انگیز بوده است.

ستاری نوشته است: «گاهی مرگ، رنگ می‌بازد از معنا؛ آنگاه که انسانی تمام‌قد، استوار و بی‌تردید در برابر دشواری‌ها ایستاده باشد. دانستن، بال پرواز می‌شود، آن زمان که زمین، زیرپای مرد میدان‌دیده، تاب مانع‌شدن نداشته باشد. پروفسور فضل‌الله رضا، از آن‌دست مردان میدان و انسان‌های استوار است. شنیدن خبر درگذشت ایشان، محنت‌انگیز است.

در بخش دیگری از پیام تسلیت معاون علمی رییس جمهوری آمده است: «ایشان هر جا که بود، انسان تعالی‌جوی ایرانی را به بشریت معرفی کرد و مباهات هموطنان‌اش را برانگیخت. به عموم مردم ایران و جامعه علمی جهان، فقدان این دانشمند بزرگوار را تسلیت می‌گویم و تنها آرزویم این است که جوانان برومند سرزمینم، با تلاش‌های علمی و فناورانه‌شان، راه علمی مرحوم پرفسور رضا را با شتاب و پربار ادامه دهند. یادش گرامی.»
«منصور غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با صدور پیامی درگذشت پروفسور فضل‌الله رضا رئیس پیشین دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف را تسلیت گفت.
در پیام تسلیت وزیر علوم آمده است: درگذشت اندوهبار پروفسور فضل‌ الله رضا، دانشمند نام‌آور ایرانی، ریاضی‌دان و استاد حوزه مهندسی برق کشورمان که با تلاش‌های گسترده علمی خود توانست سال‌ها در عرصه علم و فناوری جهانی به نقش‌آفرینی بپردازد و از پایه‌گذاران نظریه اطلاعات و مخابرات در جهان شود، موجب تألم و تأثر اینجانب گردید.
غلامی در این پیام افزوده است: این ضایعه را به همه سوگواران، خانواده محترم و معزا و همچنین جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم، غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

پروفسور فضل‌الله رضا عصر دیروز چهارشنبه ۲۹ آبان در سن ۱۰۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.

پروفسور رضا رئیس سابق دانشگاه تهران و سفیر سابق ایران در یونسکو و کانادا و عضو افتخاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی بود که برای مشارکت در نظریه شبکه و اطلاعات، به‌عنوان عضو مادام‌العمر IEEE برگزیده شد.

افزودن نظر