امید: آینده علمی کشور با گسترش علوم شناختی تثبیت می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه رشته علوم شناختی در پیشرفت ایران نقش محوری دارد ، گفت: در آینده جایگاه علمی کشورهایی که در حوزه علوم شناختی فعالیت گسترده داشته و به نتایج و دستاوردهای خوبی برسند ارتقاء خواهد یافت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه رشته علوم شناختی نقش محوری در آینده علمی ایران دارد،گفت: علوم شناختی یک رشته جدید در دنیا است که می‌تواند در جهش علمی کشور‌ها نقش آفرینی کند. خوشبختانه ایران علاوه بر پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه نانو تکنولوژی و بایوتکنولوژی در علوم شناختی نیز از وضعیت مناسبی برخوردار است.

* برای پیشرفت باید به سمت رشته های جدید و نوظهور حرکت کنیم

وی  با تاکید بر اینکه برای پیشرفت به معنای واقعی و تبدیل شدن به کشور توسعه یافته باید به سمت رشته های جدید و نوظهور حرکت کرد، افزود: یکی از مسیرهای رسیدن به دانشگاه نسل چهارم گسترش رشته علوم شناختی است.

* علوم شناختی یک رباتیک ذهنی خیلی گسترده است

امید تصریح کرد: علوم شناختی یک رباتیک ذهنی خیلی گسترده است که بر علم به صورت مستقیم تاثیر گذاری زیادی داشته و در دستیابی به ارتباطات جدید نقش آفرینی می‌کند در واقع می توان این رشته  را به عنوان موتور محرک در رشد و ارتقاء علمی نام برد.

* علوم شناختی دارای بحث ذهنی و ادراکی است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی علوم شناختی را علم رو به رشدی دانست و گفت: علوم شناختی دارای بحث ذهنی و ادراکی است که توانایی هدایت فکری جامعه را دارد.

انتهای پیام/

افزودن نظر