توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1160528

زلزله مدارس آذربایجان شرقی مدارس به آسیب نزده است

سازمان نوسازی مدارس کشور اعلام کرد:ساختمان‌های مدارس آذربایجان شرقی در زلزله امروز دچار آسیب نشدند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، در پی وقوع زلزله بامداد امروز در آذربایجان شرقی، معاونین فنی و نظارت و توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان صبح امروز به منظور بازدید از فضا های آموزشی مناطق زلزله زده به آذربایجان شرقی سفر کردند.

در این بازدید که تیم های فنی استان های آذربایجان شرقی و زنجان نیز همراه بودند، فضا های آموزشی در شهرستان میانه و روستای ورنکش و ترکمنچای که کانون زلزله بودند، مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش؛ همانطوری که انتظار می رفت ساختمان های فضا های آموزشی در این حادثه دچار آسیب نشدند. بر اساس تجارب بدست آمده از زلزله کرمانشاه و تحلیل نقاط آسیب دیده و نوع آسیب ها، نقشه های مدارس مورد بازنگری قرار گرفته و بر اساس آخرین ویرایش های ضوابط و آیین نامه های اجرایی کشور، بازطراحی انجام شده و با ارائه نقشه های جدید، جزئیات اجرایی مناسب تهیه و در مدارس اجرا شد.

طی ارزیابی تیم های فنی و مهندسی مشخص شد که ساختمان های مدارس دچار آسیب نشدند و تنها دیوار محوطه ۳ مدرسه قدیمی در روستا های ورنکش و ترکمنچای دچار آسیب جزئی شدند که ترمیم و بهسازی آن ها در دستور کار فوری اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی قرار گرفته است و از صبح فردا عملیات اجرائی ترمیم و اصلاح آن ها انجام می شود.

همچنین مدارس برای برقراری کلاس های درس هیچ مشکلی ندارند و با صلاحدید اداره کل آموزش و پرورش استان دانش آموزان می توانند در مدارس حضور یافته و امر تعلیم و تربیت ادامه یابد.

در همین خصوص وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: از همکارانم خواستم مثل گذشته مدارس به عنوان پایگاه های امداد و نجات برای خدمت رسانی به مردم در اختیار دستگاه های ذیربط قرار گیرد. برگزاری کلاس های درس برای دانش آموزان مناطق زلزله زده در محل های اسکان موقت مورد نظر است.

شایان ذکر است؛ با توجه به پایایی و اطمینان از استحکام ساختمان های فضا های آموزشی، در این زلزله نیز مدارس به عنوان پایگاه های امداد و نجات و مرکز مدیریت بحران مورد استفاده قرار گرفته است.


در زلزله بامداد امروز که به قدرت ۵/۹ ریشتر مناطقی از آذربایجان شرقی را لرزاند، خساراتی به این استان وارد شد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1160528{/gallery}

افزودن نظر