آغاز نشست‌های انتخاباتی بسیج دانشجویی از هفته آینده

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما از برگزاری اولین نشست انتخاباتی این دانشگاه در روز دوشنبه خبر داد.

امیررضا بشیری معاون سیاسی بسیج دانشجویی در این خصوص گفت: برای جنبش دانشجویی در قبال انتخابات مجلس میتوان چند وظیفه تعریف نمود.

وی با اشاره به اینکه تشکل ها باید در سطح نخبگان و همچنین عموم مردم به گفتمانسازی و ارائه شاخص ها بپردازند اضافه کرد: نتیجه این اقدامات این است که کاندیدا ها و فعالین انتخاباتی به روی نقاط اصلی مشکل کشور و مطالبات و آرمان های اصلی انقلاب تمرکز پیداکنند.

بشیری اضافه کرد: برای عموم مردم هم باید جایگاه و اهمیت مجلس و همچنین وظایف و اختیارات نماینده تبیین شود. وظیفه دیگر پرسش از کاندیدا ها پیرامون عملکرد قبلی آن ها و همچنین برنامه های عملیاتی و توانایی های دقیق آن ها برای ورود به مجلس است.

معاون سیاسی بسیج دانشگاه صدا و سیما گفت: یکی دیگر از کار های تشکل های دانشجویی ریز و جزیی کردن شاخص هایی است که امامین انقلاب برای نماینده تراز بیان کرده اند. مثلا منظور از اصلح بودن یا مردمی بودن نماینده باید تبیین شود.

بشیری افزود: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس یازدهم ما در بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما قصد داریم برنامه های مختلف و هدفمندی را در جهت اهداف ذکر شده برگزار کنیم. یکی از برنامه های اصلی ما برگزاری سلسله نشست های انتخاباتی است که برنامه اول با توجه به تاکید بسیار زیاد رهبری مبنی بر ترویج فضای آزاداندیشی در دانشگاه ها، مناظره بزرگی با موضوع شاخص های نماینده تراز انقلاب اسلامی است. جزئیات و میهمانان برنامه به زودی اعلام می شود.

افزودن نظر